12 december 2019

Corydorasok

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #701 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
:)
Az a helyzet,hogy nem igen jól használtad a keresőt;)Már a második találat ezt mutatja,ahol különösen Coryman hozzászólását ajánlom figyelmetekbe;)Aztán ha véletlenül maga Ian "bújócskázik" a nick mögött,akkor már kaptunk is választ!
Köszönet mindannyiótoknak-legközelebb az Aspidorasokat vessük össze a C.paleatusokkal..na akkor lehet majd kapaszkodni-de ez csak poén;)
T.:Gábor
Ja..a link:http://www.planetcatfish.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=35039
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 8 hónapja #702 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
www.scotcat.com/callichfamily.htm

Nézzétek mit találtam!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 8 hónapja #703 Írta: mark24
www.ianfuller.com/genera/corydoras/c_longipinnis/corydoras.html
www.ianfuller.com/genera/corydoras/c_paleatus/corydoras.html

Még a végén kénytelen leszek mindkettejükből beszerezni!
Mary már lelőtte a "poént", de valóban hosszabb hátúszóról van szó, illetve szerintem az úszók a longipinnisnél jobban pettyezettek, és itt az Ian Fuller féle honlapon erősebb, gesztenyebarnás foltmintákat látok a faj hátrészén.
Persze ez crossoknál megint nem tudom, hogy nyilvánul meg. Valószínűleg a magasúszós paleatusokat valamilyen keresztezéssel hozták létre, aeneusból is van fátyolos, de nem ilyen magas hátúszós. Tehát akkor valószínűleg a magasúszós paleatushoz a longipinnisnek is köze van!

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #704 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Na, egyet fizettél, kettőt kaptál, és már tudod, hogy CW-0003-nak hívják hivatalosan. :woohoo:

Örök hálád Ian Fuller-t illeti meg, aki - ha Corykról van szó - a legnagyobb név az akvarisztikában (szerintem).

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Írta: mmccannon.

Több
7 éve 8 hónapja #705 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
hát akkor nekem a kettő keresztezése van :woohoo:

Tommy

Több
7 éve 8 hónapja #706 Írta: szotyika
mmccannon örök hálám , igen most már igy kicsit világosabb a helyzet.

Tommy

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #707 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
A legszembetűnőbb különbség, hogy a C. longipinnisn hátúszójának első 3 sugara egész élete folyamán növekedésben van. Innen ered a neve is longis = hoszzú, pinna = úszó.

A Hátúszó sugarainak száma 20-21, míg a hasi úszóké 18-20.

Az ikrák méretében is különbség van: 1,94 mm átmérőjű C paleatus ikrával szemben csupán 1,27 mm a C. longipinnis ikrája. A lerakott ikrák számában viszont "alulmarad" a C paleatus (kb 40-70), C. longipinnis (130-170).

A C. longipinnist nehész tenyészteni, az Egyesült Királyságban mibndössze 2 tenyésztőnek sikerült.

Mivel a két faj könnyen kereszteződik, léteznek hibrid halak, amik a CW-003 számot kapták. A legtöbbjük Csehországból származik.

A fentieket Ian Fuller nyilatkozta a PFK magazinnak még 2007-ben. Nem találtam frisebb információt (sajnos), de remélem tudtam segíteni.

Az eredeti cikk itt található meg: [url=http://http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=1305]Long-finned Corydoras gets name[/url]

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Írta: mmccannon.

Több
7 éve 8 hónapja #708 Írta: szotyika
hát az eredeti élőhelyükön is van homok és kifejezetten szeretik, úgyhogy nagyobb az esélye annak hogy pl., olyan talajon sérülnek ami zúzalék kőzet.(bazalt,márvány stb..)
nyugi akkor még nem penészes
az a jó hamajdnem áttetsző késöbblátnifogod ahogy el kezd sötétedni

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #709 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok
Szerintem sokan privát személyektől szerzik, esetleg több helyről. Az én környékemen pl így működik és így nehéz lenne a származási helyet meghatározni.

Egyébként tényleg nagyon hasonló a két faj. Egy pillanatra elgondolkoztam és jóól megnéztem a paleatusaimat.

Igaz az, hogy a homokszemcsék megvághatják a corydorasokat? Ültettem növényt és a közuzalék alá tettem homokot. Nagyon tetszett nekik a homok, rögtön belefúrtak, Egyszer kicserélném az aljzatot homokra, de ha összevágják magukat benne, akkor inkább nem.

U.I. a lámpa melegítős ikrakeltetés nem jött be :( legközelebbi alkalomra szerzek melegítőt, azt hiszem. Teljesen elhalványultak az ikrák, majdnem átlátszóak az eredeti fehérhez képest.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Írta: Moderátor.

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #710 Írta: szotyika
Na szóval akkor vajon miket lehet kapni a boltokban mert mindkét Corynál van albínó és long-fin variáció is. Az albínóknál abszolút nem lehet észrevenni semmilyen különbséget. Csak azt nem értem hogy miért van az hogy sok kereskedőnél nincs rendesen feltüntetve az hogy honnan származik Pl.: tenyésztő stb. vagy behozott halakról van e szó. Ha ezeket az infókat megosztanák a vásárlókkal mármint velünk akkor simán vissza lehetne vezetni hogy ki kivel , hogyan és miért jött létre egy újabb nem beazonosított Cory, vagy egyéb halfaj.

Tommy
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Írta: Moderátor.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 8 hónapja #711 Írta: mark24
Hallod ez bizony jó kérdés!
Utánna fogok járni, eddig nem is tudom miért nem figyeltem fel kettejük hasonlóságára.....
Azt nem tudom, milyen gyakran kerül be longipinnis Magyarországra, talán ez lehet akár egy kiindulási pont, hogy itthon esetleg nincs belőle.
De megint ott vagyunk, mi van ha crossok is vannak? Mert miért ne fordulhatnának elő keresztezékek....
Megint egy érdekes téma, a lazacokkal párhuzamosan! :-)

Több
7 éve 8 hónapja #712 Írta: szotyika
Na mark most én is szeretnék egy kis tudást magamba szivní.
Corydoras longipinnis és a Corydoras paleatus-t izombol össze lehet téveszteni.
www.planetcatfish.com/catelog/image.php?image_id=8624
és ez pedig az é paleatus nöstényem
na most akkor milyen coryt tartok

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 8 hónapja #713 Írta: halőrxxl
Köszi..már belépésem utáni pár órában végigböngésztem azt ami igen érdekelt anno..de sosem árt felfrissíteni az élményeket,merthogy Peters írása az volt nekem!:)
Igen szívesen olvasnék még tollából-billentyűzetéből hasonló írásokat,de bármit!Sejtem hogy ő hasonló "kórban" szenved mint én,és nagyon örülnék ilyen hangulatos írásoknak.
Kissé off..de anno mikor még a vöröstorkú sügéreken törtem a fejem,éppen akkor olvastam cikket Kasimatyi tollából az AM-ben!Ki nem mondhatom hogy akkor mennyire örültem neki,és az azt követőknek-emlékszem:a Satanoperca daemoni c.írást éjjel hazafelé olvastam a buszon..és majdnem elfeledtem időben leszállni:D!
Igen szívesen olvasok életszagú leírásokat amin átsüt az író szakértelme...
Ui.:azért nem kellett a corysoknak sem régebben diétázni..a régebbi lapszámokban lelhető pár írás Pasa tollából,sőt azt hiszem van mit pótolnom:a chaten szóba kerülő C.sterbai cikk valahogy kiesett a memómból-ideje feleleveníteni!;)

Több
7 éve 8 hónapja #714 Írta: mark24
akvariummagazin.hu/index.php?option=com_...lak-harcs&Itemid=127

Idenézz csak Gábor, mit találtam! Csak keresni kell, és az álom coryról is találhatsz pár érdekfeszítő sort! Most olvastam végig már pár cikket, többek közt az előbb említett álom corydorasról vagy pl. a dianemáról!
Nem tudom, a mostani linket már olvastad-e?

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #715 Írta: halőrxxl
:laugh: :laugh:
Legalábbis remélem!:)
Dehogyis vettelek komolyan-csak az első félórában;)
Minden érdekel ami komolyan a témához tartozik-így most elő kell készítenem a vizeket cserére...kis poén belefér,ne "gazolj be"!:P
Barátsággal:Gábor

Több
7 éve 8 hónapja #716 Írta: mark24
Gábor: remélem nem vettél komolyan mindent belőlük! :-)
Direkt olyan förmedvényeket szedtem oda neked! :-)
Bár tényleg szeretném, és vágyam is, hogy megfelelően el legyenek nevezve a halaink magyarul is, de hát ez azért nem túl egyszerű ügylet....

És értelem szerűen latinozunk itt! :-)
Tudod hogy azt a néhány félsoros nevet nem írnám ide... legalábbis remélem, hogy tudod....

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #717 Írta: halőrxxl
...ja igen!
A javasolt honlap minden kétséget kizáróan lehet az egyik amin tájékozódunk..de ha látnád a könyvjelzőim sorát,megértenéd hogy miért inkább a könyv alapú határozókhoz ragaszkodnék.Talán valóban be kell szereznem idővel azt az enciklopédiát melyet Mátéfi kolléga ajánlott:)Sőt..borzolja a kedélyeimet,de azt hiszem hogy megérdemelnénk már egy igazi magyar nyelven íródott spec.kiadványt is-csak harcsásat!:)
Hejj ha még egyszer születhetnék..de nem ide;)Te pedig nyomasd a netet,gyilkold a honlapokat..és ne habozz minden infót megosztani..még akkor sem,ha esetleg én nem túl lelkesen állok a fajmeghatározásos témához-hiszen fehéren,feketén:kevésnek érzem magam.Én inkább a szaporítási dolgokat kedvelem-bár igazad van:ehhez tudni kell mit is szaporítanánk éppen!És itt fonódik össze a te tevékenységed az enyémmel...tehát mint eddig is,eztán is örömmel fogadom a meglátásaidat!:)
/Ha lehet a magyar nevekkel ne erőlködjünk szvsz..inkább a chaten elbolondozunk ezen,azonban itt a fórumon szeretném javasolni a latin nevek használatát..ugye megérted?:)/

Több
7 éve 8 hónapja #718 Írta: mark24
Persze, lesz majd kép, meg a nanusról is, ha utolérem magam!
Köszönöm a kedves szavaidat Gábor!

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #719 Írta: halőrxxl
Úgy legyen Márk,és köszönöm szépen a te szavaidat is-ám inkább a természet érdeme szépségük, a magam szerepét csak a szükséges körülmények biztosításában látom:)Íme egy újabb faj,amivel "borzolhatom" a gondolataidat,hiszen tudom hogy te is szeretnéd saját hasonló példányaidat szaporítani;)
Sok sikert hozzájuk,igazság szerint a trilineatusokkal még nagy gondod nem lehet-hiszen alig nehezebb a szaporításukhoz szükséges körülmények biztosítása,mint a belépő szintű paleatus,aeneus fajoké.Azért ebben is van egy kis csavar...míg váci ismerősöm egyszerű csapvízben sikeres,nálam talán a vezetékes víz mikrobiológiai-kémiai nem megfelelő volta miatt egy jó ideig sikertelen volt:(Megoldást az RO víz részbeni alkalmazása hozott,azóta ha nem is nagy számban,de sikerül ilyen kis ékszereket életre hívnom.
Tapasztalataim a nevelésükkel:sokkal kisebbek,mint a sokak által ismert paleatus ivadékok,ezért kezdeti indításuk esetleg nehézkesebb..mindenképpen javaslom otthoni eleségállatkák nevelését-nálam banánféreg-friss artémia az első eleségük.Aztán alig két hetesen már apró grindál-nagyobb/két napos/ sórák is bevetésre kerül,és ilyenkor már alig várom hogy tovább bővíthessem a menűt egy kis nagyon finomra vágott tubifexel;)
Talán feltűnik hogy nálam szinte kizárólag élővel nevelkednek jó darabig-azonban a fagyi cyclops,fagyi szúnyog/vörös/ is terítékre kerül amint egy kissé megerősödnek-és aztán heti menűjükbe be kell hogy kerüljenek egyes jó minőségű száraz eleségek is.Bár szívem szerint sosem adnék nekik szárazat,de nem tudom hogy következő gazdijuk mit ad majd nekik..ezért kénytelen vagyok a klf. szárazeleségekre is rászoktatni őket.Aztán pár hónaposan/2 hónapos kortól/bizony már meg kell ismerniük a kétheti egy koplalónapot is...ezt legnagyobb örömemre minden gond nélkül átvészelik,sőt,mintha ennek hatására még intenzívebben fejlődnének.
Előre hát a szaporítás sikeréért,és megint mondom neked:ha először nem is jön össze..de kísérletezz!Ez ne merüljön ki a rendszeres hősokkban,ugyanis nálam spontán is beindulnak,majd napokon keresztül rendszeresen dobogatnak ikrákat;)
Sok sikert,aztán ne feledd:a nevükön kívül sokkal többet számít az életkörülményeik biztosítása;)..bár sejtem hogy hozzám hasonlóan nálad is pár üveglap közötti édenben "leledzenek":)!
Sok sikert Márk...képeket idővel mutass majd,jó?

Több
7 éve 8 hónapja #720 Írta: mark24
Gábor: ezek tuti jó kis coryk. Ha a fej és oldalmintákat veszed, szépen kirajzolódnak. Szépek, gratulálok.

Akkor az eleganshoz, sőt szinte mindenhez a tán legjobb honlap ez lenne:
www.nettaigyo.com/corydoras/encyc/index-e.html

Még meg fogom nézni a trilineatusaimat, Aqualoggal és nettaigyo-val a kezem ügyében, de hajlok afelé, hogy egyes példányoknál a "mix"-ben egyezünk ki! :-)

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.444 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések