24 július 2019

Corydorasok

Több
7 éve 3 hónapja #681 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Igen Gábor, a lorikáriákkat jól tudod...
Sajnos a lehetőségek korlátozottak voltak a kishalak gyors elhelyezésére, viszont már nemsokára tökéletes helyem lesz kirakni néhányat egy külön üres akváriumba, így már valószínűleg nagyobb sikerrel fog menni...
Érdekes módon az ancik sem akarnak fránya módon ívni jó ideje....
Meg majd természetesen a trilineatusokkal és nanusokkal is szeretnék próbálkozni (csak még két elszállásolt paradicsomhal akadályozza az ügy menetét is....)

Sok sikert kívánok az arcuatusokhoz, remélem siker koronázza elhivatottságodat feléjük! Nagyon mutatós és érdekes kis harcsák, egyszer majd szívesen gondoznám őket.... De előbb még egy kis tenyésztési gyakorlat pár könnyebb fajjal! :-) :-) :-)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #682 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok

Tommy
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 3 hónapja #683 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Kis lorcsijaid nyilván éppen akkor keltek ki..ahogy tudom,a továbbiakban nem volt sikered velük sajnos,ugye?
C.aeneus Dark I.:valóban gyakori változat,és az egyik legolcsóbb is egyben.Fejlődésük hihetetlenül gyors,van olyan növendékem amely 3 hónap alatt túlnőtte a vele egyívású pandákat,trilineatusokat-a kis napoensiseket pedig valódi anyahajóként előzi meg minden etetéskor:).
Itt van egy részük egy átrendezés alatti akváriumban:

A farokra figyelj..érdekesen meghosszabbodott alsó nyúlvány,sőt van amely lánynak a hátúszója is fátylas-későbbiekben még foglalkozom majd velük,hátha egy szép változat jönne ki-addig csak kondicionálom,nevelem őket.
Arcuatus..na ez érdekes téma!
Nem véletlenül olvashatod egy más rovatban hogy videókat keresek az ívásukról,kicsinyeikről.Úgy tűnik eddig az általad is nagyrabecsült Ian Fuller az egyetlen akinek a világon sikere volt velük-bár nála sem totális a siker.Sok weblap az ő alapleírását ragozza tovább,sajnos van ahol már eltérő hőmérsékleti adatokkal is bölcselkednek.Nos..mint emlékszel egy honlapon rábukkantál aláírására-de én azt mondom inkább a nickjét nézd:Coryman!Természetesen ne feledkezzünk meg a Scotcat-on található egyetlen igazi leírásról sem,melynek írója Graham Ramsey....
Ember!!!Egy igazi legenda írását olvashatjuk minden rezzenésében,megvallom én kevéske időmben rendszeresen olvasgatok ott.Ma is hajnalok hajnalán pár percet-majdnem elkéstem a buszt:D.
Valamit nagyon szeretnék:ha magyar akvaristának sikerülne igazi arcuatusos videót,vagy ivadékok fejlődését prezentáló képeket feltölteni a hálóra.Tudom hogy pár társunknak volt már kisebb-és véletlen- sikere velük,eddig azt hiszem 4-5 ivadékról hallottam hazai pályán maximum.
Íme egy cory amely lehetőséget adna arra hogy megismerjék a hazai akvaristák tudását-egy esély arra,hogy méltóak legyünk elődeink hírnevéhez!Ezért,és szenvedélyes kísérletező kedvem miatt is elhivatott vagyok a témában..bár nevetségesnek tűnhet igyekezetem-de sosem adom fel!Vagyunk mi olyan jó hobbisták hogy legalább megpróbáljuk..ki tudja?:)
Bárkinek aki ezen dolgozik tiszta szivemből kívánok sikert..és ígérem nem fogom nyaggatni a pontos adatokért;)
T.:Gábor
Mellékletek:

Több
7 éve 3 hónapja #684 Írta: mark24
Valóban érdekes feltevés ez Gábor....
És milyen igaz lehet... Nekem speciel egy többórás szállítás alatt úsztak ki a csőből kis lorikáriák, több mint 100 egyed.

Esetleg az arcuatussal kísérletezhetnél ez ügyben... Hátha ez lenne a titok nyitja!

Amúgy a Dark I.-es aeneus az egyik, ha nem a leggyakoribb a kereskedelemben, nemdebár?

Több
7 éve 3 hónapja #685 Írta: halőrxxl
Valóban jó dolog az elemes pumpa-én kínomban aggregátorra gondoltam.Egy kis elektronika,kis automata indító berendezés,és máris elszálltak a gondjaim itt "tanyán".Igazándiból nem is az ikrák befulladása az egyetlen gond ilyen hosszú áramszünetkor,hanem a háztartásunk többi fogyasztója/hűtők,fagyasztók/.
Azért elgondolkoztató élményem is volt a restartoló szűrőkkel,légpumpával,világításokkal kapcsolatosan:Éppen a fürdőszobai keltetőmben nézelődtem,mikor a szemem láttára pattant fel egy ikraszem burka,és a kis kikászálódó halacska vígan elhelyezkedett a többi ikraszem között.Ám mivel azt tapasztaltam hogy a végső stádiumban lévő-értsd:kikelés előtti pár óra-ikraszemekkel csínján kell bánni...hát vegyesek az érzelmeim-holnap referálok!
Aztán még egy számomra is meglepő,és a jövőre nézve hasznos tapasztalatom:az újrainduló szűrőknek,és a nagy levegőmenyiséggel dolgozó "cseh" emelőimnek hála,igen hamar rendeződött a halak viselkedése is!Olyannyira,hogy elújságolhatom:a közös medencéjükben beindultak a C.aeneus Dark I.-eseim,teleragasztva a hét elején újragondolt "anubias hidat".Ezen ikrák bizonyára anciéknak fognak serkentőleg hatni,így náluk is számíthatok ikrázásra a jövő hét elején..
Aztán az ívatásra kitett tenyészhalaim közül a trilineatusok már 16h után elkezdtek ívni,a velük szomszédos akváriumban lévő pandákat is hasonlóra stimulálva...Estefelé a kádból szemlélhetem szorgoskodásukat,melyet még a fürdéssel-etetéssel járó mozgolódásom sem zavart meg csak igen rövid időre.
Tehát filózhatunk..lehet hogy az átmeneti kevesebb oldott oxigén is kiválthatja az ívást amennyiben rövid időn belül drasztikusan jobbra fordulnak a körülmények?Szkeptikus vagyok,mert az állat,és növényvilágban létezik végső "elkeseredésben" való gyors szaporodási kísérlet is..mindenesetre elgondolkoztató!

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #686 Írta: szotyika
bízok a legjobbakban hogy nem lesz semmi gáz az ikrákkal, én ilyen esetekre beszereztem egy darab akkumulátorral működő levegőztetőt
www.jenohorgaszboltja.hu/shop/rablohalaz...to-pumpa-elemes.html
de a közeljövőben többet is beszerzek belőlük, mert áramszünetkor igenis nagyon hasznos tud lenni.

Tommy
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: Pasa.

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #687 Írta: halőrxxl
Csúcs....Köszi Szotyika!:)Bár jómagam már felszámoltam az "alap"paleatusokat,mégis kedvet érzek hozzá hogy újabb állományt nevelgessek-szaporítsak belőlük.Hatásodra-és segítségeddel;)-talán már jövőre nálam is lehetnek újra kis foltosok!
Van egy bánatom is sajnos,ami egyben tanulságként is szolgálhat más kollégának:ma nálunk 6.5 órás áramszünet volt:(Még ne ijedjetek meg..én azonban sajnálom azt a pár ikrát ami minden bizonnyal az enyészeté lesz a keltetőmben.A felnőtt,és növendék állomány kitűnően érzi magát,pontosan hazaérkezésem után pár perccel jött vissza az áram.Párom izgatottan újságolta a dolgot,de semmi gáz-csupán a még most is levegőért felcsapó harcsák jelzik hogy valami nem volt teljesen rendben..a rabautik a fedőüveget is megkocogtatják néha.Ma a felnőtteknek csak rendkívül kevés táplálékot juttatok,hajnalban pedig a kis ivadékok sem kapnak majd enni..hiszen holnap is várható még egy 3-4 órás áramszünet.:(
Mint írtam is:jobb előre számítani erre,és már halaink előző napi etetésekor figyelembe venni a dolgokat-fogyatkozó oxigén-kevés kaja!
Szivemből remélem hogy nagyobb megrázkódtatás nélkül vészeli át állományom ezeket az áramszünetekkel tarkított napokat..az ikrákkal kapcsolatos történésekről beszámolok/bár sejthető a vég.:(
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
7 éve 3 hónapja #688 Írta: szotyika
íme

egy friss Corydoras paleatus-os képecske

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 3 hónapja #689 Írta: halőrxxl
Tegnap a chaten szóba került az ivadékaink fejlődésének bemutatása a fórumon,képekkel.Javaslom hogy csak magukat az ivadékokat tegyük ki ide,de teljes méretű képen-így sokkal jobba követhető a fejlődésük,szemmel látható a mintázat differenciálódása!:)Igen érdekes a fejlődésük..a kezdeti kis "rotringvonásnyi" testből,és a hozzá tartozó kis pontszerű fejből igazán bájos kis csemeték lesznek rövid időn belül!:)
Aztán mikor már szabad szemmel is jól követhető a fejlődésük,láthatjuk a kis bajúszkáikkal az aljzatot tapogató,már igen étkes kis jószágainkat..Aztán ez csak fokozódik amikor kissé cseperedvén szinte a szemünk láttára növekednek felnőtt mintázatú-ám még kölyök méretű igazi corydoras ifjakká!Izgalommal vegyes szeretet minden ivadék felnevelése-vannak akiknek a szaporítás-tenyésztés jelenti a hobbi értelmét..illetve ebben találják meg az örömüket.Én is ilyen vagyok..:)
Ezért hát most megosztom a tulajdonképenni "témaindító"képet.Remélem az,hogy egy egyszerű faj albínó ivadékait mutatom meg nektek még csak tovább csigázza az érdeklődést,hiszen ezzel a variánssal sokan sikeresek lehettek-sőt mondhatni belépő szintű corykkal indítunk;)

Mint látható nem egyöntetű a kis raj..tudatosan!:)Hiszen nem lennék igazi halőr ha egy kis csavarást azért el ne rejtenék egy ilyen egyszerű dologban is;)..Meglátásom szerint sokkal igazibb lesz ha egyszerre több faj egyedeit is szemlélhetjük-feltéve hogy a gondozójuk lesz annyira rutinos hogy a több,és eltérő növekedési erényű halakat közösen nevelje.Ezért hát mint mondtam is:e kis áttelepítő eszközben nálam megindult ma a "projekt"..drukkoljunk hogy sikerem legyen,ezáltal talán megláthatjátok mely fajokat telepítettem össze ebben a "mixben";)
Időközben 2-3 hetente képpel is kísérjük majd a fejlődésüket,azonban tippeket bármikor elfogadok!:)
Kérdésem hát hozzátok:mit láttok,milyen ivadékokat véltek felfedezni a képen az idő előrehaladtával? Persze súgok-segítek én is..de izgalmasabb ha a faj tudta nélkül előttetek bontakozik ki egy csapatka cory szépsége..vélem én!:)
Ui.:természetesen időközben mindig nyitott vagyok jómagam is javaslatokra,ötletekre...kérem hogy aktivitásotokkal tiszteljétek meg igyekezetem!Hatalmas érdeklődéssel fogadnám más hobbitársunk hasonló képeit is...
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, roberto8802

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #690 Írta: szotyika
Tegnap beszéltük Chet en hogy tegyek fel képeket a Corydoras paleatus növekedéséről.
Hát eddig itt tartanak a növekedésben.

Hát sajnos úgy nézem nagyon összetömörítette a képet a fórum. de ha valakit érdekel szívesen átküldöm neki.

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, roberto8802

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #691 Írta: mark24
Íme az ígéretem, remélem sikerül rendesen csatolnom a fotót a saját Corydoras nanusaimról, amik nem máshonnét származnak mint a híres-neves Dévény utcai halodából!

Úgyhogy azt tudom mondani, hogy fajilag biztosak, és azonosítási alapnak is használhatóak!

(Sajnos a kép felbontása az átméretezés végett nem túl jó, ezért előre is elnézést kérek!)
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: mark24.

Több
7 éve 3 hónapja #692 Írta: mark24
Gábor:
Ha már múltkor felhoztad, miért is ne "gyúrjunk rá" a tukano vs. weitzmani témára?

(továbbá engem még érdekelne kissé a rabauti vs. zygatus kitárgyalása is, mik is a ti véleményeitek róluk; zárójel bezárva)

Több
7 éve 3 hónapja #693 Írta: halőrxxl
Most jutottam oda,hogy ismét olvasgatom a régebbi AM számokat...és eddig elkerülte figyelmem egy valódi gyöngyszem.A 78.számban a C.sterbai tenyésztési fogásokról ír a kedves szerző,de olyan képletesen,hogy ha nem szégyellném elárulnám:örömemben bizony még meg is könnyeztem...
Nagyon melegen ajánlom minden coryfannak hogy olvassa el..igazi egyszerű és barátságos "hobbinyelven" íródott,benne a szerző hölgy nem titkolta el a baklövéseit sem-amelyek nagy többsége nem is biztos hogy az ő hibái voltak.
Egyáltalán nem tisztem hogy minősítsem más tevékenységét..azonban nem bírtam megállni,hogy ne hívjam föl erre a cikkre a ti figyelmeteket-ha már az enyémet eddig valami triviális dolog miatt elkerülte.
Jó olvasást,jó szórakozást-és kellemes tervezgetést a "hogyan tovább a hobbiban" témakörben..mert eleddig nekem nem volt sterbaim,de most már igen szeretnék!;)
Köszönettel:Gábor

Több
7 éve 3 hónapja #694 Írta: halőrxxl
Egy kis kedvcsináló..:)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 3 hónapja #695 Írta: mark24
Gábor!

Én is csak abban reménykedem, hogy nem kell 5-6 évre visszamenően beletúrni emlékeimbe, hol találok a valamikori paleatusaimon belül longipinnist! :-)
De körbenézek majd a helyi boltokban is kiváncsiság szintjén, milyen paleatusok vannak bent. Egy "tanulmányt" megérne, legalább egy hsz erejéig, milyen harcsákat látni errefelé boltban. Hátha akad közöttük valami finom falat!

Ne gyere nekem a tukánnal meg az álommal! :-)
A Mester is velük "szekált" vasárnap! :-) :-) :-)

Több
7 éve 3 hónapja #696 Írta: halőrxxl
:D
Szotyika:long fin-jeid vannak..minden a képen látható halad ebbe a csoportba tartozik,csupán van olyan példányod amely hátúszója egy kissé kajla-ez a túltenyésztés eredménye.Ha nem szeretnél elmenni a túlzottan fátyolos irányba,javaslom a visszakeresztezést;),vagy a vérfrissítést.
Nos..amennyiben te azt az irányt követnéd mint én anno-gigantikusan magas hátúszók,egyenes úszósugarak,és maradéktalanul kifeszíthető úszók-akkor ő kiesik a tenyészcsapatodból.
Megjegyezném,hogy egy egyszerű fajjal is évtizedeket lehet akár kísérletezni-erre a gyorsan ivaréretté váló,és könnyen szaporításba fogható C.paleatus felettébb alkalmas.Már bánom hogy abszolút felszámoltam valamikori csapatomat-így számomra most a beszerzendő kategóriába lépett ez a faj is.
Márk:hát persze hogy Fuller úr az..ves egy pillantást az "aláírása"alatti ajánlott oldalakra is;)
Azonban ne feledjük el:a paleatus olyannyira olcsó kis halacska,hogy alig hiszem el hogy valaki összeívatná akarattal a sokkal nagyobb értéknek számító C.longipinnis-el..hacsak nem már valóban két faj keveredett eredetileg is a medencéiben.Látod ezért mondom én mindig:még pár évtizedig csak olvasgassunk,tanulgassunk..aztán már bekopogtathatnánk azon az ajtón,amely mögött az igazi nagy tudorok vannak-hátha meghívhatjuk őket egy italra,és közben megköszönhetjük a megosztott tudásukat!:)
Rengeteget olvasgatok mindenfelé...ezért kristályosodik ki mindinkább a véleményem:kép alapján lutri a fajhatározás....a genetika,a "pikkelyképlet",az úszósugarak száma,sőt..a garatfog sajátosságai(ha vannak)...és még ezernyi más dolog ismerete nélkül ne menjünk bele abba hogy kijelentjük:ez az a faj!.Óvatoskodjunk,és mondjuk csak azt a mi tudásszintünkön,hogy felettébb szembetűnő az a hasonlatosság amit a képen látott faj mutat..pl. a C.adolphoi-val:)Így nem lőhetünk mellé nagyon..amire nagy esélyünk lenne például a tukán coryval,vagy akár egy C.weitzmani-val is!:)
Azért ne adjuk föl..már így is sokkal mélyebben beleástuk magunkat,mint valaha is remélhettem volna.

Több
7 éve 3 hónapja #697 Írta: mark24
Valószínűleg akkor nem tiszta paleatusról van szó tényleg. Nekem magasnak tűnik az úszó ahhoz!

Gábor: szerintem Coryman Ian lesz.... Nézd meg az aláírását is! :-)

Most kezdjek el agyalni, hogy az elmúlt pár évben hány és milyen paleatusokat tartottam....... ? :-) :-) :-)
Már csak Aspidorasok kellenek ide... De ők talán kisebbek és az alakjuk szerintem egy fokkal másabb...

Több
7 éve 3 hónapja #698 Írta: szotyika
csak azért hogy legyen egy kis összehasonlitás egyetlen egy long-finem van

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 3 hónapja #699 Írta: szotyika
na csak azért néztem utána mert mark felkeltette a kiváncsiságom a coryk iránt, de nézzétek csak ezt a hímemet.

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 3 hónapja #700 Írta: halőrxxl
Márk:a linked kiemelkedően hasznos oldalra vezet-melyet előszeretettel használok!:)Ha szabad a honlapon belül ajánlani:aki kis felfrissülésre vágyik,keresse fel a "Smiley page"-et..na ott van egy érdekes fotó,ami ismerős lesz párótoknak;)
Kifejezetten öröm hogy együtt felfedezzük mindazt a tudást,amit a háló adhat nekünk-köszönöm!
Felfedezni,és újrafelfedezni sokszor ugyanaz az öröm...folytasd csak a linkek küldését,nekem igazán hasznos/és nem vagyok egyedül!:)/

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.454 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet