16 december 2017

Corydorasok

Több
5 éve 5 hónapja #661 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
ÓÓ roszhelyre töltötem a vitis képet,:(

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #662 Írta: szotyika
végre tudtam egy kicsit a mainap folyamán bámészkodni a pici coryaimat és nida mit találtam.
elöre szolok nem photoshop, nem használtam vakut és egyébb extrát. piros szemű Corydoras trilineatus

a másik kép pedig a 2 hónapos vitik egyike látható

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Írta: szotyika.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 5 hónapja #663 Írta: szotyika
Na végre sikerült beszereznem belőlük is pár darabot:)

Tommy
Mellékletek:

Több
5 éve 5 hónapja #664 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Ha azt vezsem alapul, hogy vadonfogott egyedeknél számít, akkor igen.

(Bleher állítása szerint különösen fontos kifejlett egyedeknél, mert a test/farokúszó aránya - ha eltér az eredetileg már beazonosított fajtól, akkor külön - boncolással - is megvizsgálják. Ha egyéb eltérések is felmerülnek, akkor fel kell állítaniuk az új egyed besorolását.)

Mary

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #665 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl

Több
5 éve 5 hónapja #666 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 6 hónapja #667 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Corydorasok
Orrcsúcstól a faroktőig adja a hal méretét.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: sandorfipeter, halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #668 Írta: szotyika
Na ez jó kérdés, hogy most beleszámít vagy nem a farokúszó a díszhalaknál a méretbe
Őszintén halvány fogalmam sincs róla, de ha valaki tudja azt megköszönnénk ha leírná.;)

Tommy
Utolsó szerkesztés: 5 éve 6 hónapja Írta: szotyika.

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #669 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Csúcs képek ismét..és mint anno beszéltük is nem is mindig a kor számít.Persze valóban gyönyörűen fejlett halaid vannak..viszont a mintázatuk,alakjuk alapján kissé idősebbnek gondolnám őket;)
A vizedben komoly az esélyed a sikerre,amit csak kívánni tudok neked!
T.:Gábor
Ui.:Egy bugyuta kérdés tőlem..vajon a díszhalak méretébe beleszámít a farok is?Mert én mint horgász,ezt másképp értelmezem.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 6 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
5 éve 6 hónapja #670 Írta: szotyika
Na másodszor pedig örök hálám ezekért a csodás halakért , Nem hiába a mester halai azok az igaziak ;)
A corykat a következő vízparaméterekben tartom: víz Ph:6,8 / keménység : 3 nk° / hőmérséklet jelenleg 27 °C

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 6 hónapja #671 Írta: szotyika
Na először is Pasa biztos vagy benne hogy amit tőled kaptam C. trilineatusokat azok hat hónaposak? Megmutatom hogy miért is kérdezem :woohoo: ;)

Tommy
Mellékletek:

Több
5 éve 7 hónapja #672 Írta: szotyika
na megint moderáltak,:blink: de azért csak hogy lásd gábor szépen nödögélnek a halaid

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #673 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Gábor: Had gratuláljak, minden elismerésem a Tiéd! Lenyűgöztél ezzel a pompás sikerrel. További nagyon sok kitartást és eredményt kívánok hozzájuk, remélem nemsokára már mi is gondozhatunk néhány magyar arcuatust egyenesen Járdánházáról!

És kérlek nézd el nekem kételkedő véleményem, amit az előző fotó alapján láttam. Így a videó fényében sokkalta másabb a fényvetése az ügynek!

Mégegyszer nagyon-nagyon gratulálok neked, csak így tovább!!!!!!
Utolsó szerkesztés: 5 éve 7 hónapja Írta: mark24.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 7 hónapja #674 Írta: halőrxxl
A chaten most vártok rám.....én pedig készítem nektek a saját szülinapom alkalmából a "meglepit";).
Előzmények:több mint kettő éve vásároltam mesterünknélCorydoras arcuatusokat...csodásan fejlődtek,bár alig találtam tenyésztésükről valamit a hálón.Talán a saját tudásom hiányossága,talán más videómegosztón való járatlanságom az oka annak,hogy igazi C.arcuatus ívásról készült videót én nem leltem:(
Mindenhol segítséget kértem tőletek,többen megmozgattátok az összes követ azért,hogy segítsetek.Most szeretném megköszönni mindazt a jót,amit nektek köszönhetek..
Pasa:a te hozzáállásod a hobbihoz,és a hobbitársaidhoz példaértékű.Mindent köszönök!
Koka:engedd meg hogy további sikereket kívánjak a hobbiban,és inspiráljalak-te éppen ezt teszed velem a chaten!
Szotyika,Márk:olyan hobbitársaim vagytok,akikkel élvezet halazni...előre hát,és sose ne feledjétek:nincsenek lehetetlenek-a barátság a legfontosabb,még igen nagy távolságból is!
Mátéfi:nagyon szépen köszönöm mindazt amire eddig tanítottál emberségből,és segítőkészségből.A legjobb egészséget kívánom neked,és külön köszönetemet fejezem ki a Skype-on kifejtett,a témához kapcsolódó munkádért.
És akkor most jöjjön az én ajándékom nektek..hogy ne kelljen már annyira keresgélni azt a fránya videót;)!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gyovai68, mark24

Több
5 éve 7 hónapja #675 Írta: halőrxxl
Márk..te kened-fened!:)
Azért ezt az áramkimaradásos dolgot nem kifejezetten rájuk értettem,csak filózgattam rajta;)Aztán ki tudja?;)
A zacsis módszer nem nyerő..nincs áramlás mögötte,és néhány faj kifejezetten azt szereti ikrarakó helyként-fene a gusztusukat!:)

Több
5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #676 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Én nem akarok semmit beleszólni a képen folyó corydoras cselekménysorozatba semmiképp, méghozzá azért, mert közel sem vagyok elég tapasztalt az ügyben.
Engem is rászedett már pár cory. Pl. a trilineatusok szépen elkezdenek néha az üvegen "szaladgálni", sőt a pygmaeusok is néha. Ezt tetézte, amikor vízcsere után az ifjú duplicareusaim is nekiálltak futkosni. Sőt, a pygmik néha T alakba is beállnak.
Külön magatartás-tudománya van a Corydorasok világának, és bár akár reménykedésre is okot adhat a kép, egyet kell mégis értsek Tamással (bár azt mondtam, nem szólok igazán bele :-) ), de ez részemről semmit sem jelent, sőt én örülnék az egyik legjobban, ha tévednék!

Lehet hogy komolyan valami olyan sok dolog összetételén állna az ívatásuk? Légkimaradás, majd hirtelen sok oxigén, ha lehet akár esőztető berendezéssel (!!), és ha hűtőtt, lágy és savas vizet öntessz rájuk, egy jó nagy adag tubifex-kúrával kísérve, hátha szerencsével jársz!
Illetőleg nem tudom, mi van a medencéjükben. Hátha jávai moha vagy valami más is fontos lehet. Vagy éppenséggel olyan nylonzacskós technika, amit Branco kollegánál láttam. Illetve ha változatos, vegyes keverésű kaja jobban tetszene nekik, nem egy szimpla tubi kúra? Szunyoglárva, egyéb fagyi finomságok, tubifex, esetleg apró garnéladarabkák vagy nem tudom, valami változatosság?
Utolsó szerkesztés: 5 éve 7 hónapja Írta: mark24.

Több
5 éve 7 hónapja #677 Írta: halőrxxl
Szotyika:ne csináld már..mire gondolok te lélekbúvár?:D
Sokkal bővebben kérlek..a téma 2010.02.24-óta toppon van a gondolataimban,mióta csak megvásároltam e kis ékszereket a Harcsa utcában!:)

Több
5 éve 7 hónapja #678 Írta: szotyika
szerintemm nem z amire gondolsz

Tommy

Több
5 éve 7 hónapja #679 Írta: halőrxxl
Ok-ok..nem bírok magammal!Már napok óta elemzem ezt a képet,sőt vele álmodok!
Találtam,és nem tudom hogy viszonyuljak hozzá..mi történik?
Íme:

Alig hiszem hogy megfelelő a kép..de hátha:blush:
Mellékletek:

Több
5 éve 7 hónapja #680 Írta: halőrxxl
Mindkettőtök postját köszönöm,igen jólesik hogy biztattok-segítitek érdeklődésem kielégítését!
Szotyika:pontosan ez az a két cikk amit linkeltél-már nekem is be kellet volna illesztenem!Ezekre hivatkoztam az előző hozászólásaimban:)!
Márk:okosan haladsz,ha így teszel..el kell mondanom neked azt is,hogy még a legegyszerűbbnek tartott paleatussal is lehetnek érdekes tapasztalataid!Egyáltalán nem baj ha arra a bizonyos sikeres szaporításhoz vezető útra az elején lépsz rá-sőt melegen ajánlott!:)Példaként kínálkozik az előző kolléga,aki töretlen hévvel engem is "felülfertőzött",és hatására ismét belemélyedek majd a legegyszerűbb coryk világába is....Csodás állományom volt belőlük,de egy könnyelmű döntésem miatt az alapfajt felszámoltam medencéimben.Azért most is vannak albínóim,hiszen tavaly egy érdekes színváltozat jelentkezett tőlük..amit azóta sem tudok produkálni,viszont a helyzet megoldásra vár,és inspirál!:)
Az arcuatusokkal kapcsolatosan már hétfőn mondanom kellet volna valamit..de még most is hezitálok.Viszont bármi is legyen a kialakult helyzet,én bizony sosem adom fel hogy előrébb vigyem a tudásunkat a témában!Na..majd filózgatok még kicsit;)..

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.814 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések