22 január 2020

Corydorasok

Több
7 éve 6 hónapja #641 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Hi Mac!
Nálam egyszerre több faj eltérő egyedszámú csapata is nevelkedik,így az átállások időpontjára nem tudok érdemben válaszolni mint Szotyika.Kijelenthető viszont hogy nálam már a sórák csak keltetett-fagyasztott állapotban van jelen az étlapjukon-kiváltom banánnal,és Walterrel.
Pontosan az aeneusok hatalmas fejlődési erénye az amit mindenkinek ki kell tapasztalnia egyszer...ők aztán valóban mindent esznek,mindentől fejlődnek-és emellett egyáltalán nem gáz ha nem top a víz minősége!Természetesen nem arról van szó hogy rossz mutatókkal rendelkező vízben tartsuk-neveljük őket!
Tubiesszencia:a mixelt tubira gondolsz?Ameddig ki nem tapasztalod a kellő mennyiséget,először kevesebbet etess-de akár az artemia szűrődön ki is moshatod a pépet-bár sokunk szerint így elvész mindazon dolgok egy része ami kellene bele....
Ezeken kívül nyugodtan kínálhatsz nekik egy bizonyos nagyság fölött alkalmanként kis méretű grindálokat is,esetleg a kevésbé táplálónak nyilvánított ecetférgekkel kiegészítve.A nagyon finomra mixelt gilisztafélék is bejövősek..mikor megtelt a kis pocak,egyszerűen leszívod a maradékot,és egy másik medencédben feleteted!
De..állandóan csak az élők ugye?Nos megvallom a C.aeneusokat nem kell a nehezen felnevelkedő fajok közé sorolnunk,így aki egyáltalán nem kíván élőzni,az sikeres lehet a megfelelő méretű száraz eleségek alkalmazásával is.
Én évek óta most idén ismét szaporítottam egy kis aeneust...megdöbbentő hogy még a velük egy medencében nevelkedő C.paleatusokat is maguk mögé utasítják a növekedési ütemben-én még ilyet nem láttam;)!
Sok sikert neked....aztán később egyre jobban belemélyülni a coryk csodás világába!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 6 hónapja #642 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
én szintén waltert, és sórákot kapnak 2 hetes korukig utána tabletta eleség és walter, tubi pép vegyesen.

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 6 hónapja #643 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Sajnos, nem tudok képet készíteni a pici aeneusokról, de boldogan jelentem, hogy szépen iperednek, és nem győzök Waltert adni nekik.

Próbáltam Pasa-féle tubi-esszenciát adni nekik, de arra nem mozdultak rá. Úgyhogy egy gyors vízcsere után visszatértem a Walterre.

A Walter mellett, Ti mit adtok a piciknak? (Az enyémek 1,5 hetesek.)

Mary

Több
7 éve 6 hónapja #644 Írta: szotyika
az ifjú C.trilineatusok szépen fejlődnek :)

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 6 hónapja #645 Írta: szotyika
visszatérve a corydoras paleatusra arra jutottam hogy a 1-2 centis fiatal egyedeket ha 2 hónapon keresztül kiteszük a kerti tavunkba és még ha nem is etesük öket akkor is ijen gigászokká tudnak fejlödni. Ezt tapasztaltam ma reggel mikor leengedtem a tavamat és meglepödve tapasztaltam hogy mik uszkálnak a pocsolyába mikor már majdnem teljesen leengedtem a tavat.

szóval aki teheti és van rá modja és ideje annak nyugodszivvel ajánlom a coryk kihelyezését kertitóba. a Corydoras paleatusok tapasztalataim szerint 14-32 C° közötti tartományt is elviselik , de a megfelelö számukra a 23-25 C°-fok.

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 6 hónapja #646 Írta: mmccannon
Ejnye Szotyi, mindjárt a sarokba küld a Modi...

De mi nagyon örülünk a képnek, úgyhogy rá se ránts.

Mary

Több
7 éve 6 hónapja #647 Írta: mmccannon
Nálam meg csoda történt: 3-4 C. aeneus túlélte a keményvizes keltetést.

Életemben ők az első Cory babák, és nagyon boldog vagyok!!! :woohoo:

A Waltert ész nélkül tömik magukba, és vidáman fickándoznak.

Képet sajnos nem tudtam készíteni róluk, mert olan mozgékonyak. De majd idővel megpróbálom megnevelni őket: "Állj, mosolyogj, itt repül a kismadáááááár."

Mary

Több
7 éve 6 hónapja #648 Írta: halőrxxl
Szia!
Gratulálok az új fajhoz..de a kép miatt bizonytalankodom:pontosan milyen fajjal/változattal bővültél?:)

Több
7 éve 6 hónapja #649 Írta: szotyika
ÓÓ roszhelyre töltötem a vitis képet,:(

Tommy

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #650 Írta: szotyika
végre tudtam egy kicsit a mainap folyamán bámészkodni a pici coryaimat és nida mit találtam.
elöre szolok nem photoshop, nem használtam vakut és egyébb extrát. piros szemű Corydoras trilineatus

a másik kép pedig a 2 hónapos vitik egyike látható

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Írta: szotyika.

Több
7 éve 6 hónapja #651 Írta: szotyika
Na végre sikerült beszereznem belőlük is pár darabot:)

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 6 hónapja #652 Írta: mmccannon
Ha azt vezsem alapul, hogy vadonfogott egyedeknél számít, akkor igen.

(Bleher állítása szerint különösen fontos kifejlett egyedeknél, mert a test/farokúszó aránya - ha eltér az eredetileg már beazonosított fajtól, akkor külön - boncolással - is megvizsgálják. Ha egyéb eltérések is felmerülnek, akkor fel kell állítaniuk az új egyed besorolását.)

Mary

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #653 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl

Több
7 éve 6 hónapja #654 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 7 hónapja #655 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Corydorasok
Orrcsúcstól a faroktőig adja a hal méretét.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: sandorfipeter, halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #656 Írta: szotyika
Na ez jó kérdés, hogy most beleszámít vagy nem a farokúszó a díszhalaknál a méretbe
Őszintén halvány fogalmam sincs róla, de ha valaki tudja azt megköszönnénk ha leírná.;)

Tommy
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Írta: szotyika.

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #657 Írta: halőrxxl
Csúcs képek ismét..és mint anno beszéltük is nem is mindig a kor számít.Persze valóban gyönyörűen fejlett halaid vannak..viszont a mintázatuk,alakjuk alapján kissé idősebbnek gondolnám őket;)
A vizedben komoly az esélyed a sikerre,amit csak kívánni tudok neked!
Ui.:Egy bugyuta kérdés tőlem..vajon a díszhalak méretébe beleszámít a farok is?Mert én mint horgász,ezt másképp értelmezem.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
7 éve 7 hónapja #658 Írta: szotyika
Na másodszor pedig örök hálám ezekért a csodás halakért , Nem hiába a mester halai azok az igaziak ;)
A corykat a következő vízparaméterekben tartom: víz Ph:6,8 / keménység : 3 nk° / hőmérséklet jelenleg 27 °C

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 7 hónapja #659 Írta: szotyika
Na először is Pasa biztos vagy benne hogy amit tőled kaptam C. trilineatusokat azok hat hónaposak? Megmutatom hogy miért is kérdezem :woohoo: ;)

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 9 hónapja #660 Írta: szotyika
na megint moderáltak,:blink: de azért csak hogy lásd gábor szépen nödögélnek a halaid

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.680 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet