13 november 2018

Corydorasok

Több
6 éve 3 hónapja #641 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Igen Mac...már régóta érdekelne!:)
Brancoszia!Igen..én is pontosan erre gondolok.Elolvastam jópár hozzászólást a videóhoz,de állandóan a pandát emlegetik-sőt mint mondom is:olyan fajokat is felismerni vélnek amelyek elgondolkoztatnak-talán én látom rosszul?
Csodás csapat...
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 3 hónapja #642 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok
Talán sychri?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 3 hónapja #643 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Konkrétan a belinkelt viedón látható turkászokra vagy kíváncsi?

Ha csak az, akkor megpróbálom kiszedni HGE-től.

Mary

Több
6 éve 3 hónapja #644 Írta: halőrxxl
Van a listán egy olyan videó,ami azóta "kísért" mióta van netem.Ez az:

A hozzászólásai között többen említenek sok fajt,megvallom még nekem is nevetséges hogy olyan fajokat vélnek felismerni bennük,melyeknek szvsz. közük nincs a videón látott halakhoz-sőt,még nem is az Amazonas folyamrendszerében élnek:D
Esetleg akadna partner abban hogy ezt beazonosítsuk-bár tudom gyengécske a videó ehhez...Van egy norvég úr akivel viszont egyetértek..kíváncsi vagyok hogy látjátok:mely faj van a videón?
Nem beszélve arról hogy bármely fajból ez lehetne a cél-a hatalmas csapatban mozgó halak tömege....így igazán megmutatják valódi szépségüket!

Több
6 éve 3 hónapja #645 Írta: mmccannon
Cory Fanok figyelem!

A következő linken a nyugalmat megzaaró felvételek tekinthetők meg!

The Amazon Touch

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 3 hónapja #646 Írta: mmccannon
Örülök, hogy Te is belehabarodtál a kis szemtelenekbe.

A legkedvesebbek a pygmaeusok, mert nem olyan félénkek, mint a többi Cory. Odaúsznak a frontüveghez, és jól megnéznek maguknak. :laugh:

Mary

Több
6 éve 4 hónapja #647 Írta: halőrxxl
Black worm-el kapcsolatban én még sokáig nem fogok tudni állást foglalni,de tuti biztos vagyok benne hogy igen nagyon fogják szeretni!Csalódnék is ha nem..hiszen erre megy ki nálam a játék;)A csalódásra való esélyem abszolút nulla-ebben biztos vagyok!
A pygmis videóddal kapcsolatosan:te,és a mester voltatok azok akik belebolondítottatok a törpe corykba.Nálam is van már egy szép csapat-hálásan köszönöm!:)-sőt még habrosusok is tiszteletüket teszik nálam.Elszántan-eltökélten kijelentem:ameddig egy gyönyörű csapattal nem tudom egyik medencémet megosztani addig nem nyugszom... a "projekt"ősszel indul!:)
Jövőre amit még be kell szereznem ahhoz,hogy teljes legyen a törpe garnitúrám:C.hastatus,és lehet hogy a C.cochui is bejövős lesz majdan!:)
A kis pygmaeusok örökké mozgó csapata az egyik kedvencem...telitalálat azoknak akik effektíve kis medencében is csapatban szeretnének corykat tartani!De hogy visszautaljak a videóra:mi az hogy ez csapat?Majd ha sikerem lesz azt nézd meg-hálából amiért felkeltetted az érdeklődésemet irántuk te fogod legelőször szemlélni majdan..aztán mindenki!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 4 hónapja #648 Írta: mmccannon
Ebben a videóban viszont már egy szép nagy csapat úrszkál. Öröm nézni őket!

Corydoras pygmaeus

Mary

Több
6 éve 4 hónapja #649 Írta: mmccannon
Egy kis mozizásra invitállak Benneteket:

Corydoras pygmaeus

Mary

Több
6 éve 4 hónapja #650 Írta: mmccannon
Nálad csücsülnek, és szürcsölik, míg nálam a 3 picinek egy 3 literes "hodályt" kell beúszniuk, hogy ráleljenek a kajára, no meg egymásra :cheer:

Ha már elő eleségnél tartunk, milyen a coryk viszonya a blackworm-al?

U. i.: Mit csodálkozol a grindálokon? HalőrXXL-nek grindál XXL dukál. :woohoo:

Mary

Több
6 éve 4 hónapja #651 Írta: halőrxxl
Ugyan...te is pontosan tudtad hogy miket fogok ajánlani;)...
A cyclops-daphnia mix valóban kissé nagy még nekik,de később mindenképpen javaslom a bevetésüket.
Grindállal kapcsolatosan:valóban igaz:most még nagy nekik,de post-omban egy folyamatot írtam le-tehát ahogy nőnek úgy fogadnak el egyre nagyobb-darabosabb táplálékot.Egyébként pontosan ezzel a kis férgecskével kapcsolatosan van egy érdekes tapasztalatom:a börze alkalmával kaptam mesterünktől saját grindál tenyészetet...szépen fejlődnek,ám megdöbbenéssel konstatálom,hogy sokkal nagyobbak mint amit én itthon tenyésztettem eddig!Lehet két külön változatot,esetleg fajt tartunk grindálként?Esetleg az enyémek már a régi beltenyészet miatt elaprózódott?
Így vagy úgy,de a grindált mindig is kedvelték coryjaim-ajánlott a mennyiséget behatárolni,mert irdatlan sokat képesek fogyasztani belőle!:)
A banán,és a Walter féreggel való etetéskor halaim csöndesen "csücsülnek" az aljzaton,és szürcsölik befelé...ám e két férget sem kizárólag ivadékoknak adom.Kapnak bizony serdültebb halak is belőle,amolyan nap közbeni "időtöltésnek" szánom néha nekik.Tisztára mint a természetben:nem mindig egyformán kiadós kaja jut nekik..sőt van hogy kénytelenek beérni az ancibrikett maradványaival-írom mindezt 2-3 centis növendékekről.Ez az a nagyság,amikor már vannak annyira kemények hogy alkalmanként megtapasztaltatom velük a koplaló napot is.Meggyőződésem hogy így egészségesebb,és vitalitásban is előrébbvaló halakat tudok nevelni,mint ha csak álandóan egyfajta eleséggel,és bőségesen látnám el őket.
Kettőnk között szólva mindenki így kezdi:előbb véletlen megpillantott kis ivadék a medencében,aztán pár kikelt ivadék a tenyésztés eredményeképpen...Innen egyenes az út ahhoz hogy hiúságunk okán kihívásnak fogjuk föl!:)A Corydorasok családja számtalan élményt,és tanulni akarást okozó sikert-balsikert prezentál az akvaristának...e miatt élvezem én is a velük való foglalatosságot!Már meg sem lepődöm ha a kelés előtti napon döglik be pár érdekes faj ikrája...inspirál az okok keresése!:)
Sok sikert..e három "cory baba"elegendő lesz ahhoz hogy kitarts a legközelebbi sikeresebb kelésig!

Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #652 Írta: mmccannon
Gábor, nagyon köszönöm részletekbemenő válaszodat!

Eddig csak és kizárólag élővel etettem őket, és a továbbiakban is az lesz a fő, szárazzal csak hetente max. háromszor, de inkább kétszer.

Igen, a turmixoltra gondoltam, de mivel mindössze 3 egyed kelt ki, nem turmixoltam, hanem planktonozó hálóhoz használatos függöny anyagon paszíroztam át (mint, amikor paradicsompürét teszel el), majd többszöri öblítés után adtam nekik. Csak néztek mint Rozi a moziban. Kábé így: :blink:

Viszont ma kipróbáltam az ecetférgeket, és bizony jót mulattam. Az ecetek virgoncabbak, mint a Walterek, és a három kicsi manó eszeveszetten próbálta utolérni őket. Nagyítóval néztem az eseményeket, és vigyáznom kellett, mert ha túl hangosan nevettem - az pedig megy nekem -, mozdulatlanná dermedtek a Cory babák.
Szóval, jóízűen megették az ecetet, de utána fáradtan pihegtek ott, ahol az utolsót magukba tömték.

Grindálom sajnos nincs, de az nem lenne túl nagy falat nekik? Még olyan kicsik, mindössze 4 milisek. (Néha átfut az agyamon, hogy jó lenne, ha mindig ekkorkák maradnának.)

Sórákot nem keltetek, mert van Pasa-féle Daphnia-cyclopsz fagyi, de a Daphnia miatt azt még nem merek adni.

Amióta elúsztak, minden nap cserélek vizet, uszkve 2-3 decit, mivel egy 3 literes medencécskében vannak egy szivacsszűrővel, meg egy plusz porlasztóval.

Nekem óriási élmény, hogy világra jöttek, mert ők hárman az első Cory szaporulatom. Igaz, hogy C. pygmaeusokból, és trilineatusokból "építettem" tenyészcsapatot, mégis a két funkcionális, kifejezett házmesteri feladatokra "kárhozott" aeneus lepett meg utódokkal.

Már épp leírtam volna magamat, mint aki még Coryt sem képes szaporítani, de most újra lelkes vagyok, és érzem, hogy előbb-utóbb megtanulom/megfigyelem, hogyan kell őket gondozni ahhoz, hogy sokasodjanak.

(A betyár mindenit a szerkesztő ablaknak, annyira bolhák a betűk, hogy még olvasó szemüveggel sem látom rendesen, amit írok. Ha egy-egy betűt elvétek, kérlek Benneteket, nézzétek el az öreg csoroszlyának.)

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 4 hónapja Írta: mmccannon.

Több
6 éve 4 hónapja #653 Írta: halőrxxl
Hi Mac!
Nálam egyszerre több faj eltérő egyedszámú csapata is nevelkedik,így az átállások időpontjára nem tudok érdemben válaszolni mint Szotyika.Kijelenthető viszont hogy nálam már a sórák csak keltetett-fagyasztott állapotban van jelen az étlapjukon-kiváltom banánnal,és Walterrel.
Pontosan az aeneusok hatalmas fejlődési erénye az amit mindenkinek ki kell tapasztalnia egyszer...ők aztán valóban mindent esznek,mindentől fejlődnek-és emellett egyáltalán nem gáz ha nem top a víz minősége!Természetesen nem arról van szó hogy rossz mutatókkal rendelkező vízben tartsuk-neveljük őket!
Tubiesszencia:a mixelt tubira gondolsz?Ameddig ki nem tapasztalod a kellő mennyiséget,először kevesebbet etess-de akár az artemia szűrődön ki is moshatod a pépet-bár sokunk szerint így elvész mindazon dolgok egy része ami kellene bele....
Ezeken kívül nyugodtan kínálhatsz nekik egy bizonyos nagyság fölött alkalmanként kis méretű grindálokat is,esetleg a kevésbé táplálónak nyilvánított ecetférgekkel kiegészítve.A nagyon finomra mixelt gilisztafélék is bejövősek..mikor megtelt a kis pocak,egyszerűen leszívod a maradékot,és egy másik medencédben feleteted!
De..állandóan csak az élők ugye?Nos megvallom a C.aeneusokat nem kell a nehezen felnevelkedő fajok közé sorolnunk,így aki egyáltalán nem kíván élőzni,az sikeres lehet a megfelelő méretű száraz eleségek alkalmazásával is.
Én évek óta most idén ismét szaporítottam egy kis aeneust...megdöbbentő hogy még a velük egy medencében nevelkedő C.paleatusokat is maguk mögé utasítják a növekedési ütemben-én még ilyet nem láttam;)!
Sok sikert neked....aztán később egyre jobban belemélyülni a coryk csodás világába!

Több
6 éve 4 hónapja #654 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
én szintén waltert, és sórákot kapnak 2 hetes korukig utána tabletta eleség és walter, tubi pép vegyesen.

Tommy

Több
6 éve 4 hónapja #655 Írta: mmccannon
Sajnos, nem tudok képet készíteni a pici aeneusokról, de boldogan jelentem, hogy szépen iperednek, és nem győzök Waltert adni nekik.

Próbáltam Pasa-féle tubi-esszenciát adni nekik, de arra nem mozdultak rá. Úgyhogy egy gyors vízcsere után visszatértem a Walterre.

A Walter mellett, Ti mit adtok a piciknak? (Az enyémek 1,5 hetesek.)

Mary

Több
6 éve 4 hónapja #656 Írta: szotyika
az ifjú C.trilineatusok szépen fejlődnek :)

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 4 hónapja #657 Írta: szotyika
visszatérve a corydoras paleatusra arra jutottam hogy a 1-2 centis fiatal egyedeket ha 2 hónapon keresztül kiteszük a kerti tavunkba és még ha nem is etesük öket akkor is ijen gigászokká tudnak fejlödni. Ezt tapasztaltam ma reggel mikor leengedtem a tavamat és meglepödve tapasztaltam hogy mik uszkálnak a pocsolyába mikor már majdnem teljesen leengedtem a tavat.

szóval aki teheti és van rá modja és ideje annak nyugodszivvel ajánlom a coryk kihelyezését kertitóba. a Corydoras paleatusok tapasztalataim szerint 14-32 C° közötti tartományt is elviselik , de a megfelelö számukra a 23-25 C°-fok.

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 4 hónapja #658 Írta: mmccannon
Ejnye Szotyi, mindjárt a sarokba küld a Modi...

De mi nagyon örülünk a képnek, úgyhogy rá se ránts.

Mary

Több
6 éve 4 hónapja #659 Írta: mmccannon
Nálam meg csoda történt: 3-4 C. aeneus túlélte a keményvizes keltetést.

Életemben ők az első Cory babák, és nagyon boldog vagyok!!! :woohoo:

A Waltert ész nélkül tömik magukba, és vidáman fickándoznak.

Képet sajnos nem tudtam készíteni róluk, mert olan mozgékonyak. De majd idővel megpróbálom megnevelni őket: "Állj, mosolyogj, itt repül a kismadáááááár."

Mary

Több
6 éve 4 hónapja #660 Írta: halőrxxl
Szia!
Gratulálok az új fajhoz..de a kép miatt bizonytalankodom:pontosan milyen fajjal/változattal bővültél?:)

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.673 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet