15 július 2020

Corydorasok

Több
8 éve 3 hónapja #741 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Gábor, köszi hogy felhoztad a 'nanus csoportot'!

Én is sajnos szintúgy gondban vagyok meghatározásukkal, van nálam is egyféléből, amit elegansnak nézek, de aztán ki tudja...
Amit láttam a tieidről fotót, Aqualog alapján C. napoensis Variante II.-k voltak.

Amúgy a hasonló kinézetűekhez megemlíteném még a Corydoras bilineatust és a CW018-at is!

Jó lenne valami kézzelfogható határozókulcsban megegyezni! :-) :-)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #742 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Ennyi?Mármint a corykról..:(
Elfilózgattam ám már én ezen a nagy kereskedelmi névadón..gondolok itt arra,hogy bizony nem mindig a megfelelő néven "szalad" pár halacska.Na ebből adódnak olyan helyzetek,amikor a halakat hónapokig nevelgető kolléga végül szembesül vele:..:(én meg egy egyszerű aeneus csapatot nevelgettem.Nos...ez nem baj,ha az ember nem szeretné őket szaporítani.Véleményem szerint pontosan az aeneus "rokonság" az a csoport,mely erősen variábilis volta miatt sokszor megtévesztő lehet.
Aztán még nem esett szó a "cross" azaz hibrid,vagy keverék "fajokról"...ezek vajon élőhelyükön is összeívnak-van esélyük egyáltalán találkozni?Több helyen böngészve sokszor kétségbeejtő az a tudat,hogy lehet:nem is tiszta fajt tanulmányozok éppen.Sőt..esetleg egy nem kívánatos fajkavalkád képviselőjébe szerelmesedem bele éppen..:(
Nektek mi a véleményetek a tiszta vonalról-nevezetesen hol tájékozódtok?
Említeni érdemes a latus-nanus-elegans-napoensis vonalat is...még mindig az a megérzésem,hogy amiket én nápóként nevelgetek,valójában valamiféle keverékek.
Kérésre legalább az én halaimról mellékelek képet..segítenétek megnyugtatóan meghatározni őket?
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 5 hónapja #743 Írta: kis-Pleco
kis-Pleco válaszolt Válasz: Corydorasok
köszönöm :laugh: Még annyit látok ami fontos a könyvből ,Hogy idézek "Trindad és Dél Amerika,
Venezuelától La Platáig . " (élnek) .

Több
8 éve 5 hónapja #744 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Hoppá! Nemrég olvastam erről a halról. Lényege, hogy megy a vita, hogy valóban C. eques, vagy sem.
Arra hivatkoznak, hogy sokan összekeverik C. zygatust és a CW(nemtomhanyassal), és csináltak belőle C. equest. :unsure:

Kíváncsi vagyok, hogy mi az igazság, mert bármi legyen is, igencsak pofás páncélosharcsáról van szó!

Jó ízlésed van! ;)

Mary

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #745 Írta: kis-Pleco
Latin megfelelője : Corydoras eques
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja Írta: Moderátor. Indoklás: fajneveket kisbetűvel írjuk

Több
8 éve 5 hónapja #746 Írta: mmccannon
A pontos címe véletlenül nem "An instant guide to aquariuim fish"???
Ha igen, akkor van benne latin névmutató.

Célszerű a latin neveket használni, mert lehet hogy a népnyelvet használva coryt kérsz, és Pick szalámit kapsz. :woohoo:

Mary

Több
8 éve 5 hónapja #747 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Latin nevet nem tudsz mondani?

Több
8 éve 5 hónapja #748 Írta: kis-Pleco
Nem .Ezt egy "Eleanor Lawrence és Sue Harniess " által írt könyvben láttam (látom). A címe Akváriumi
halak (Aquarium Fish) .

Több
8 éve 5 hónapja #749 Írta: mmccannon
Corydoras aeneusra gondolsz?

Mary

Több
8 éve 5 hónapja #750 Írta: kis-Pleco
És van valakinek "Corydoras Bronz " -a ? (Érdekességből kérdezem)

Több
8 éve 6 hónapja #751 Írta: kis-Pleco
Corydoras atropersonatus van valakinek ? :laugh:

Több
8 éve 6 hónapja #752 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Tiszteletem!
Tud valaki bővebbet a Brochisok tenyésztéséről,növekedési erényéről?Milyen medencében tartjátok őket,van valami spec.igényük más páncélosokhoz képest?
Válaszaitokat megköszönném:Gábor

Több
8 éve 7 hónapja #753 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
hát aranyhalakhoz nem szoktunk társitani corykat, de a vízhömérséklet az amit irtál tökéletes nekik. hát ha tudsz akkor kissebb csapatot vegyél 6-8 db-ot

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
8 éve 7 hónapja #754 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz:Corydorasok
Sziasztok. azt szeretném kérdezni, hogy egy 116-120 literes akváriumba hány corydorast érdemes tartanni? Olvastam róluk, hogy nagyobb csoportban szeretnek.

A másik kérdés, meg hogy tarthatóak-e aranyhal mellett kb. 23-25 fokos vízben (fűtés nélküli medence, szobahőmérsékleten jelenleg 25 fokos a vize, de volt ez már 27 is. ekkor vettem lejjebb a fűtést)

Több
11 éve 8 hónapja #755 Írta: branco
branco válaszolt Válasz:Corydorasok
Sziasztok!
Volt már valakinél Corydoras agassizii szaporulat? Van egy négy fõs csapatom, de nem találtam róluk infót sehol.
Üdv: Branco

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #756 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:Corydorasok
Sajnos semmi titok nincs benne. :)
Átraktam a csapatot egy régi, beállt akváriumból egy
frissebb csapvízzel feltöltött, hûvösebb medencébe
de mire észrevettem már csak kb. 5-10 ikrát
láttam, amit a lakótársak eltüntettek, így végeredmény
nem maradt belõlük.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 9 hónapja Írta: trek.

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #757 Írta: DonPedro
DonPedro válaszolt Válasz:Corydorasok
trek írta::

A pontos neve Corydoras schwartzi /Rössel, 1963/. Habár többünknél ikrázott, eredményes tenyésztésrõl tudomásom szerint egyenlõre egyikünk sem tud beszámolni. Határainkon túli módszerrõl sem tudok.

Szia trek, leirnád a titkot hogyan sikerült ikrázásra birni? van egy csapatom kb négy éve, akik már megjárták több tapasztalt, tenyésztésben jártas ember akváriumát, de sem náluk, sem nálam soha semmi...

Üdv: Pedro
Utolsó szerkesztés: 11 éve 9 hónapja Írta: trek.

Több
11 éve 9 hónapja #758 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz:élõ eleségek
Grindált és mikrót bármikor tudok adni.
Harcsa ivadékot indíthatsz mikróval, majd 2,5-3 hetes kortól grindált is adhatsz.

Több
11 éve 9 hónapja #759 Írta: kiru
kiru válaszolt Válasz:Corydorasok
Sziasztok
Tudna valaki segiteni élõ eleség,oltvány beszerzésében?/mikro,televényféreg/
A frissen kelt coryknak is jo a mikro?

Több
11 éve 11 hónapja #760 Írta: corydoras
corydoras válaszolt Válasz:Corydorasok
Sikerült már valakinek fel nevelni Scleromystax barbatus-t?

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 2.736 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet