16 december 2017

Corydorasok

Több
5 éve 8 hónapja #721 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Valójában minden coryban megtalálhatja a hobbista a saját gyönyörűségét-és azt hiszem ez kivétel nélkül minden halfajunkra,rákjainkra,növényeinkre stb. vonatkoztatható!:)Ezért ez a hobbink;),de valóban:sajnos a mai gazdasági helyzetben mintha ellaposodna a boltokban tapasztalható kínálat.
Már igen rég foglalkoztat a téma,mármint a hazai tenyésztésű halak forgalmazása-helyzete..De most más irányból,és a topic címének megfelelően közelíteném meg a dolgokat.
Sajnos rengeteg változás várható már a közeljövőben is mind az éghajlati,mind pedig az emberi "adottságokban".Mint tudjuk jelenleg 7 milliárdan élünk a bolygón emberek..és ötven éven belül a jelenlegi ütemben "szaporodva",megközelíthetnénk a 20 milliárdot is:(Sajnálom hogy éppen a corykkal foglalkozó rovatban kell előhozakodnom vele..de nyugodtan végiggondolhatja bárki:élőhelyüket veszély fenyegeti!
Ám nem kívánnék én további kemény offolást-hiszen ez minden élőlényre vonatkoztatható....Helyette inkább felhívom a figyelmeteket a hobbisták-tenyésztők-kereskedők felelősségére is.Mire gondolok?Nyilván egy kereskedő élni szeretne a munkájából-a tenyésztő szintén.A hobbista viszont azt a halat veszi meg,amit e két "láncszem" prezentál neki..hiszen azt ismeri,azt látja a boltokban!Ezzel mindaddig nincs is dolgunk,míg mindez nem káros az eredeti-vad populációra,és annak élőhelyére.Mint azonban az előszóban taglaltam:már az én tudásszintemen is bizonyítást nyer sajnos lassan ellehetetlenülő életük:(.Igen..a vadon fogott,és aztán milliószámra az üzletekbe érkező kis állatokra gondolok.Miközben élőhelyük veszélyben,még mérhetetlenül dézsmáljuk is őket:(
Persze..szükség van a WF halakra is-de itt jön elő a kereskedők-tenyésztők felelőssége;)
Jajj..bocsi,látom belebonyolódtam a saját magam által generált "hullámverésbe",ám szándékom azt hiszem érthető:mint hobbista,és szeretném ha minél nagyobb számban tenyésztett halakat vehetnénk az üzletekben-sőt továbbmegyek.Az lenne az áldásos,ha hazai tenyésztésű halakat vehetnénk-és minél nagyobb fajválasztékban,minél több helyen.Ez a gondolatmenet ismét nyilván messze nem idevaló-én azonban coryfanként e halcsaládon keresztül érzem mindezen dolgokat!
Köszönöm a dícséretet a képpelkapcsolatosan..ha csak a te érdeklődésedet keltettem fel vele,már megérte-ám bízom benne hogy -éppen a coryk okán-megélénkül érdeklődésetek más témák iránt is!:)
Időnként fogok képeket megosztani veletek-ezek nagy része saját kis hobbimedencéimben készült felvételek lesznek.Bár alig egy tucat faj tartására van lehetőségem,tervezem a további fejlesztést..beszámolok a nálam lévő halak számomra megkapó világáról is.
Azért mindig a szemünk előtt kellene hogy lebegjen:az a kis világ amit számukra fenntartunk-na az az ő világuk.Sajnos csak annyi..a mi dolgunk hogy olyan kellemessé tegyük számukra,amennyire csak lehetséges.E honlap is erről szól-és ezért igyekszem én is segíteni legalább a "házmester halak" tartóit a jövőben is!
T.:Gábor
Ui.:idővel jön még majd a piros paleatus témája is..de nem a festett,hanem a nálam felbukkanó érdekes variáns;)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 8 hónapja #722 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
győnyőrüek ezek a kis coryk .
Kell nekem ilyen Cory

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 8 hónapja #723 Írta: halőrxxl
Szotyika gyakorlatilag ismét feltalálta azt a honlapot,amit legelőbb Mátéfi kolléga ajánlott,aztán én lelkesültem be miatta!:)
Márk:azt gondolom az a honlap ahol Ian Fuller úr ír,szolgálhat alapul a meghatározásaidhoz!
Az elegans beszerzésben pedig fordulj bizalommal a mesterhez-szvsz.van forrása;)
Mac:te kópé....szerintem az én fogaimnak már kapa..boltit meg nem akarok/legalább nem harapok;)!:D
Bónuszként a témához,én biz ide illesztek egy trilis képet...az előtérben éppen egy 4.hónapos ifjonc pompázik-tessék csak megfigyelni a mintázatát!:)
Márk:most te jössz..;)

Mellékletek:

Több
5 éve 8 hónapja #724 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Szotyika:
Megnéztem a linket. A julii-trilineatus és hasonló fajoknál szerintem tuti biztosra mentek, mivel teljesen "szabályos", kalsszikus mintákat látok, amolyan "tankönyvi" fotókat, a trilineatus, julii, gomezi, leopardus szépen megkülönböztethető. Érthető, hogy biztosan jót akartak írni, és miért is várnánk el, hogy akár mixeket, akár nem egyenes vérvonalúakat közöljenek? Ez már a mi dolgunk, halegyedre szabva! :-)
Nekem valóban ez a bajom az én egyedeimmel, de még erről beszélünk majd úgyis egy picit.

Külön kíváncsisággal néztem meg a nanus-elegans témát, és bár közel sem biztos, hogy a helyzet úgy áll, ahogyan én gondolom, de szerény véleményem szerint ott van még némi keveredés. Mint írtam már, az én nanusaim tuti biztos vérvonalból, tenyésztésből és fajhatározással származnak, így akár vehetjük alapnak az én halaimat is, a napoensishez meg Gáborét! A fotóval tudom, hogy lógok, de majd sort kerítek rá előbb-utóbb.
Az elegansra így kizárásos alapon van tippem. Illetőleg láttam múltkor kifejlett elegansokat, így már jó eséllyel veselkedhetek neki határozásuknak. A közeli időkben majd nyitott szemmel járok, hogy valahonnan hátha tudok tiszta vérvonalú elegansokat szerezni, és akkor nyáron már kész is lesz a "paletta", és házi halhatározással tudnék szolgálni! Jó is lenne.... :-)
Summa summárum amit a linkelt honlap nanusnak ír, ott az alsó fotó lesz szerintem a nanus, a főkép pedig egy elegans! Ha a diszhal.infon nézitek meg a nanust, ott ezek alapján most elegans fotókat láttok (szerintem).

Mary:
Én épp ezen ügyködök, hátha kiderül ilyesmi..... :-)

Több
5 éve 8 hónapja #725 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Mire a szakik nekiveselkednek a felkérésnek, kinőnek a fogaid :evil:

Nem is mertem Márk sorait teljes részletességgel magamba szívni, mert oly boldog vagyok hogy van egy 9 fős C. trilineatus csapatom. Még a végén kiderülne, hogy nem is trilineatusok, csak trilik. :woohoo:

Mary

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #726 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
Na srácok szerintem itt is nézzétek meg a corykat mert elég sok van belölük:)
www.ianfuller.com/genera/c_num/c1_c20/c03/c_num.html
és szerintem ezen az oldalon elég jól megvannak határozva, de ezt rátok bizom

Tommy
Utolsó szerkesztés: 5 éve 8 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
5 éve 8 hónapja #727 Írta: halőrxxl
Igazi szaktudora vagy a képi megjelenítésű hal leírásoknak-erre már máshol/máskor is felfigyeltem!:)
Nos..nem fogok én nagyon csöndeskedni,ettől nem kell tartanod:D..ám sajnos most olyannyira elfoglal a melóhelyem és a saját itthoni tennivalóm,hogy hulla vagyok.Visszatérünk bármely témára,viszont nagyon szeretném,hogy az igazi szakik is beszállnának a téma vesézésébe;)E honlapon aztán nem lehet hiány szaktudásban-ezért most kicsit visszaveszek a lendületből:lássuk vajon ki az aki ebben az igen érdekes halcsaláddal foglalkozó rovatban vállalná a permanens szakértő szerepét!
Aztán a kettőnk hobbibarátsága arra késztet,hogy kimondjam a frankót:igazából nem érzem magam olyan tudással rendelkezőnek,aki ennyi hozzászólást eszközölhet egy topicban egymás után.Sajnos ez olyan hamis látszatot kelthet az itt olvasókban,mintha egy gigantikus megmondó ember lennék,akinek a kisujjában van a coryk világa..
Erről messze nincs szó!Mindössze totálisan rabjává váltam a dél-amerikai harcsák világának,és pár éve tanulom amit meg lehet tudni róluk:)Rengeteg hasznos infót-segítséget kaptam már e honlap tagjaitól..nem kívánom hát azt a látszatot kelteni bennük,mintha az én tudásom megkérdőjelezhetetlen lenne-ugye érted?:)
Nos..azért kétségtelen hogy egy nagyon picikét tájékozottabb vagyok a témában mint az átlag akvarista-hiszen specializálódásom nyilvánvaló.De..hogy mekkora bénázásokat csinálok még manapság is,arra ékes bizonyíték az a 200-250db totálisan elpenészedett C.rabauti ikra,amit most ki kell takarítanom az egyik ívató medencécskéből..:(Semmi sem fenékig tejföl sajnos,de épen az tart a coryk bűvöletében!Folyamatos tanulás,próbálkozás,jegyzetelés...aztán lehet hogy valamikor majd sikerül;)!
Éppen ezért is kérek minden hozzászólót arra,hogy bármilyen triviálisnak tűnő kérdést is vesézzünk ki közösen...hihetetlen hogy e halcsalád mekkora kihívást jelenthet a velük foglalkozónak,hogy mennyi lépcsőt kel megmászni,míg az ember oda jut ahol megint rádöbben:pfúú-ezt se tudtam!
Többek között ide várnám Szotyika postjait is a nála most frissen induló kis harcsákkal kapcsolatosan..legyenek bár egyszerű paleatusok,vagy aeneusok,az utánunk olvasónak értékesek lesznek az itt leírt-közösen megbeszélt dolgok!
Aeneus..nos van aki jelezte a chaten:neki bizony az nem igazán sikerült-és megvallom én is elkövettem velük pár döbbenetes vétket:(De: a hibákból is lehet tanulni,ezért én nem csak a sikereimet,hanem a büszkélkedésre semmi okot nem adó bénázásaimat is elétek fogom tárni...
Most pedig ahogy mondtam is:megyek és kitakarítom az akváriumot..már biztosan nem lesznek kis rabautijaim..:(De majd jövő ősszel;)

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #728 Írta: mark24
Hát igen, nekem két helyről vannak trilineatusok, az egyik adag Elnök Úrtól származik, ők teljesen gyönyörűen mutatják a "tankönyvi" trilineatus mintákat.
A másik kicsit prolémásabb, van, ahol az oldalcsík majdhogynem pöttyökbe megy át... Van ezekből egy 6-os csapat, jó eséllyel kettő az, amire egyből rá merném vágni, hogy trilineatus. De hogy bezavarjak még, érdemes a gomezit, az araguaianensist és a maculifert is megnézni (bár utóbbin nincsen csík). Az araguaianensis is egész jól elkülöníthető. A gomezit és a leopardust, minél jobban nézem, annál inkább megzavarnak. A julii akkor a legjobb, amikor szép pöttyös a feje... De ha az Aqualogg 49.o. S19095-4 képét megnézed C. julii PAIR névvel, már láthatod, hogy nem feltétlenül csak korrekt szabályos pöttyök vannak...

Gábor, vesézzük ki jobban ezt a témát még. Ne adjuk már olyan egyszerűen.... A "nanus-csoporttal" is jutottunk valamire!

Tudom hogy adós vagyok a képpel, de nem találom, úgyhogy majd még valamikor fotóznom kellene....

Blackek:
Nyáron hoztam még Pasától az igazi Black venezuelanusból. Nem igazán láttam egész eddig különbséget, miért aeneus miért nem, és mi hogyan. Mígnem egy helyi halasnál összefutottam venezuelai feketének kiírt páncélosokkal, de a 470 Ft-s áruk már egyből feltűnt, mivel kiskerben ilyen olcsó 'igazi' venezueláról még nem hallottam.
Második szállítmány volt, szép darabok voltak a csapatban. Viszont alakra, úszóformára teljes mértékben aeneusok voltak. Csak szép fekete testtel. És ami bebizonyította "aeneus-ságukat", az az volt, hogy kicsit és halványan, de az aranysáv kezdete látszódott a fejtető egy pontján!

Ezzel szemben az igazi venezuelaiak nyurgábbak, karcsúbbak és tényleg másabb a fekete színük egy fokkal, nincs aranyos folt, és a páncélminta is mintha egy picikével másabb lenne...
Utolsó szerkesztés: 5 éve 8 hónapja Írta: mark24.

Több
5 éve 8 hónapja #729 Írta: halőrxxl
Azt a szűkszavú..brrrr!:D
Nem is tudom mire kérjelek,de mikor ilyen témát dobsz föl,ne sajnáld a betűket Márk!Nagyon érdekelne milyen különbségeket fedeztél föl a két black között...és ne feledd:még adós vagy képpel a múltkori postodból kifolyólag;)!
Nézzük azonban a felvetett kérdéseket hasonló stílusban:sok portálon éppen a trilit nevezik "leopárd" corynak-holott tudjuk hogy az egy más faj-már "latinilag";)
Egy apró kis elírás:haraldschultzei nincs-helyette a C.haraldschultzi a helyes;(..de nyilván csak bekavartál a C.schultzei-vel/bocsi!:)
Félelmetesen körülményes lenne szétválasztani az általad említett fajokat-véleményem szerint ezer% hogy időközben akvarisztikailag totálisan össze lett keverve-sőt alig hiszem hogy sűrűn találkoznánk tiszta vonalú fajjal:(Sajnos a felületes szemlélő csak az oldal mintázatát figyeli,a fejen kialakuló mintázatok-pontsorok elkerülik a figyelmét.Így fordulhat elő,hogy sokszor még a kereskedésekben-könyvekben-neten is hibás kép van mellékelve némelyikhez.
A trilijeim most jó ideig el vannak foglalva a reprodukcióval,de ígérem belátható időn belül készítek képet róluk..aztán meglátjuk pontosan mik ők,oks?:)
Más:sajnos már borzalmasan későn,de most vágok bele majd az "Arcuatus projektbe"....már honi akvarista kollégáktól is hallottam 5-8 ivadékról hírt,így késztetést érzek hogy a sajátjaimat is próbára tegyem.Bár már itt a tavasz,és mint tudjuk lassan vége az esős évszaknak a tenyésztőknél is-én azért megpróbálom.Meglátjuk,és megvallom ebből a fajból akár egyetlen kis felnevelt süldőcskének is örülnék.
Márk:ha neten való bolyongásod közben véletlenül ivadékok képeire bukkansz érdekesebb fajoknál,ne restelld belinkelni..igen tanulságos,és látványos sok faj átalakuló mintázata-és hát megvallom ezzel is kedvet kívánnék csinálni hozzájuk.;)

Több
5 éve 8 hónapja #730 Írta: mark24
No de tényleg, akkor nézzük csak meg közben a trilineatus-julii társulást is, és hogy nehogy egyszerű legyen a dolgunk, itt van még a leopardus is! Mellesleg hogy rajtuk kívül még két "variációt" felhozzak:
már találkoztam boltban sterbai-haraldschultzei vegyes csapattal is, illetve már volt szerencsém élőben látni a különbséget a Corydoras aeneus 'black' és a Corydoras 'Black venezuelanus' között is!

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #731 Írta: mark24
Nos a trilineatus. Nekem nem volt olyan szerencsém, hogy tuti biztos fajhatározással jöjjenek, és vannak köztük minta beli különbségek. Mennyire gyakori szerintetek a julii, akár keverve trilineatusokkal?
Belekezdthetek az ő határozásukba is, nehogy már julii is legyen köztük! Az nem lenne rossz! :)
Utolsó szerkesztés: 5 éve 8 hónapja Írta: mark24.

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #732 Írta: halőrxxl
:)Ok....Akkor pedig szinte epedve várok képeket a te nanusaidrólMárk!Mennyire érdekes hogy gyakorlatilag egyetlen fajt vásároltunk-kaptunk anno,most pedig az a helyzet,hogy pont elegansunk nincs!:D
Természetesen bőséggel elegendő a meghatározás ahhoz,hogy most már tudjam:neked C.nanus csapatod van,míg nekem C.napoensisek úsznak két medencémben!:)
Aztán az említett C.trilineatusok is érdekesek ám...sok helyen még most is szinonimaként emlegetik a C.julii-t-hozzáteszem semennyi kincsért sem mennék bele az én trilijeim meghatározásába.Abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy egy részük éppen segítődtől származik,másik része hasonlóan pedigrés más honlaptársunktól..így legalább velük kapcsolatosan biztos lehetek abban hogy helyesen tudom a fajukat.Már ivadékokat is nevelek tőlük,teljesen rabja lettem a tanulmányozásuknak,és nyomon követem a mintázatuk változásait is!:)Míg ugye egy C.panda már kiskorában is pandaként jelenik meg,addig ők mondhatni hetenként fejlődnek rajzolatukban..érdekes!:)
Ha már kicsit a tenyésztés felé tendál a hozzászólásom,hát még fűszerezném...
Nevezetesen a Corydoras napoensisek fejlődését taglalnám,ami erősen "az agyamra építő"jellegű,amennyiben olyannyira lelassul a fejlődésük két hónapos koruk után,hogy az valami fantasztikus...Kontrollként hozzájuk helyeztem pár általam ismert-szaporított faj ivadékát,kíváncsi voltam,hogy ugyanazon körülmények közepette azok milyen fejlődési ütemet produkálnak.Megvallom valami problémára gondoltam,mert bármennyi élővel is etettem a kis nápókat,rendszeres vízcsere mellett is stagnálni látszott a fejlődésük:(..már késztetést éreztem a visszatérést a kályhához-hogy egy ismert utalással éljek.
Nos az eredmény a szemem előtt mutatkozott meg,hiszen a behelyezett C.aeneusok,C.trilineatusok,sőt még a C.pandák is messze maguk mögött hagyták fejlődésükben a C.napoensiseket-mint mondtam azonos körülmények között,közös medencében...míg a kis nápók alig 3 centisek most,más fajbéli társaik már elérték,sőt meg is haladták a 3.5-4cm testhosszt-bár három hónappal fiatalabbak.
Hiába na...azt már tudom hogy C.pygmaeust nem fogok sosem szaporítani,de legalábbis érdekes volt számomra a C.napoensisek ilyetén "belassulása"...Mostanság inkább a nagyobb testű coryk,illetve a Brochis fajok izgatják fantáziám..
Utolsó szerkesztés: 5 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
5 éve 8 hónapja #733 Írta: mark24
A tompább színeket ugyebár a nanushoz írtam, és most elvileg Elnök Úr segítségével úgy áll a helyzet, hogy az enyémek nanusok, így "élő közvetítést" adhatok mintázatukról.
Valószínűleg biztosan nanusok lesznek, mivel valamelyest visszafejtettük az enyémek őseit, és mindenféle keresztezésmentes tenyésztett vonalról származó egyedek, tehát teljesen fajtiszták, hogy így mondjam!

Az való igaz, hogy a trilineatus egy kis vasgyúró, tömzsi erős alkatú. Viszont hogy őszinte legyek, én az elegansokat hosszabbnak láttam. A nanus méretével jelen álláspontban nem értek egyet za Aqualoggal, de majd utánnanézek kifejlett egyedeknek is!

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #734 Írta: halőrxxl
Hi Márk!:)
Vegyük sorjában a válaszodban említett dolgokat...
Említed hogy a "nagy nehezen átméretezett"képeidet sajnos nem tudtad föltenni-nos egy kis off árán ajánlom figyelmedbe az alábbi linkről ingyenesen letölthető egyszerű kis képszerkesztő programot...még az én kissé alulméretezett tudásommal is pillanatok alatt bármit megcsinálhatsz a képeddel,és oda mented ahová csak akarod!:)Íme a link:http://ipon.hu/utils/Photoscape
Bár az off haszontalan dolog,de éppen ezen egyszerű és viszonylag buta képszerkesztő progi a példa arra,hogy sajnos rossz képeinkből is varázsolhatunk tűrhető képet,mely a webes felülten kielégíti a képek iránti elvárásokat..és tudod itt a bökkenő azonnal a mintázat élénkségével.
Látni fogod hogy bár nem egy Photoshop CS6,de ezzel is lehet manipulálni a színtelítettséget,a mintázat erősségét..Ebből nem azt akarom kihozni hogy nem értenék egyet veled az említett fajok képeinek összehasonlítása során,hanem hogy a megjelenő fotók a legjobb szándék ellenére is megtévesztőek lehetnek.Persze mit tegyen az akvarista ha nem mélyedt bele az ichtyológia legmélyebb bugyraiba,ugye?Hát hallod,leginkább azt amit éppen most mi teszünk:beszélünk a gondolatainkról,és közösen megpróbálkozunk a legjobb tudásunk szerinti végeredményre jutni!:)
Centiméterek:halálom!:(Igazándiból az eleddig szentkönyvként kezelt Aqualog All Corydoras az eleganst kisebbnek írja mint a nanust..na ez érdekes.Aztán még:sajnos nem értek egyet azzal,hogy az elegansok nagyobbak lennének mint a trilijeink-sőt a trilineatusok szerintem teltebbek.Nagyságukban az említett könyv azonosságot említ,amennyiben minden most említett fajt 4.5-5cm nagyságúnak említ.A Corydoras nanust ezzel szemben 5-5.5 cm ben jelöli..Hát elgondolkoztató..
Azonban ha kicsit is számít az én szemem,akkor azt kell mondanom: a C.trilineatusaim valóságos cirkálók a C.napoensiseim mellett-a kis nápók emellett vékonykábbak,törékenyebbek is mint a valóságos masszív izomtömeg képzetét keltő trilineatusok.Miközben ezen sorokat írom,mosolyogva gondolok arra amit munkatársaim mondtak a meló közben mikor a szokásos akvarisztikai előadást hallgatták a hatalmas zaj közepette..kissé kiábrándultak mikor megtudták hogy legtöbb kedvencem 4-5 centis kis élőlény..de azt hiszem van közöttük olyan akiben már éledezik az akvarisztika iránti érdeklődés csírája:D!
Legutolsó kérdésedre a válaszom az,hogy lila gőzöm nincs szakmailag mennyire helyesek a gondolataink...csupán próbálkozunk,de ez óriási öröm számomra-egyben megköszönöm hogy te hozzám hasonlóan beleásod magad a dolgok elérhető legmélyebb bugyraiba is!:)
Minden amit csak találsz a témával kapcsolatosan az előbbre visz minket-és a később erre olvasgatókat is-ezért hát köszönet,és csak így tovább!:)
Barátsággal:Gábor

Több
5 éve 8 hónapja #735 Írta: mark24
Nos!
Közben én erősen kutakodtam és a Főnök Úrral dolgoztam egy kicsit a témán. Ha tudnék képet linkelni, közelebb kerülnénk a megoldáshoz, de amire nagynehezen sikerült átméreteznem a fotót és egyebek, az internet nem akart működni a képfeltöltés menünél, ezen felül a legjobb képemet elveszítettem.

Valahogy úgy áll a helyzet énszerintem (hangsúlyosan csak szerintem, közel sem biztos), hogy a nagyon erős, kontrasztos fekete-fehér mintázatú a latus, amivel úgy különösebb gond nem is volt, ami már a faroktövön is visel rácsmintát, a hát környékén és még erősen mintázott az a napoensis.
Ha a hasonló rácsminták kissé szürkébben, és úgymond "elkentebben" vannak, akkor elvileg az lenne a nanus, és az elegans már nem is annyira rácmsintás, mintsem barna-szürke csíkozású, markánsabb vonalazású. A centiméterek is sokat segíthetnének szerintem, amikről eddig még nem esett szó. Én a nanusokat nem látom túl nagynak, bár még reményeim szerint fognak nőni. Pár hete futottam össze a kifejlett elegansokkal, amik azért már nem voltak rossz méretűek hogy úgy mondjam, ahogy néztem bőven meghaladták a most kifejletten nálam állomásozó C. trilineatus csapat egyedeinek méretét!

Gábor: Kiváncsi vagyok a véleményedre, mit szólsz ehhez? Bár mondtam, ez a személyes véleményem, nem tudom, szakmailag mennyire fogadható ez el így?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #736 Írta: halőrxxl
Hmm..mennyire igazad van!
Bár rányitottam az említett post-odra,de sajnos mostanában nem valószínű hogy magamhoz ölelhetem ezt a minden bizonyára corybibliának számító kötetet...ezért is léptem tovább,nem sajdítva a szívemet,mint megannyi más után:(
De valahol csak belém éghetett a dolog,mert amint a másik linken-meg nem mondom hol-utalást találtam a szerzőre,azonnal követtem azt a reménysugarat.Esküszöm nem tudtam volna már hogy Ian Fuller úr neve honnan ismerős..csak azt,hogy ennek azonnal utána kell néznem!:)Így találtam rá az általam ujjongva fogadott weblapra,amit azonnal meg is osztottam.Sőt..mivel az úr azt hiszem hogy igen tevékenyen részt vesz a CorydorasWorld fizetős változatán,így szerencsének is érzem a dolgot.
Egyértelmű hogy nem osztja meg az összes tudását egy ingyenes oldalon..naná!Mai világunkban egyszerűen az a csoda ha valaki bármilyen aprócska kis dologban is,de önzetlenül segít.Ezzel is magyaráznám neked azt,hogy mennyire jó-hasznos dolognak érzem a te munkádat a rengeteg értékes linkkel,az ajánlóiddal.Bárcsak többen is ezt a vonalat vinnék!
Aztán még ugyancsak a mostani,és a múltkori linkedhez kapcsolódóan:kérlek tartsd meg ezt a jó szokásodat,és a közeli országokból származó hivatkozásokkal se kímélj minket!Dőreség azt gondolni hogy a volt "keleti blokk" országaiban csak amolyan hobbiszintű akvarizálás folyhat..nem!Megvallom részben a te régebbi ismeretséged okán a Google keresőjében rendszeresen-tudatosan keresem az orosz,cseh-és román oldalakat is..megdöbbentő mennyivel információdúsabbak,mint akár magyar megfelelőik.Azt gondolom tanulhatunk ottani hobbitársainktól is-sőt,meg is kell hajolnunk előttük.
Ha rám vonatkozó részre kellene válaszolnom,kissé zavarban lennék:blush: ..viszont tökéletesen egyetértek azon megállapításoddal,hogy igenis a lehető legmélyebben szeretném megismerni ezt a halcsaládot.Ám mint Márknak is írtam:minél többet olvas utána az ember,annál jobban körvonalazódik előtte önnön elhanyagolható kicsinysége,felületes tudása..De legalább ezt már bizonyosan tudja;).
Hátralévő hobbiéletemben már a harcsáknak szentelem az időmet-energiámat..és kicsinyke hobbikasszámat.Különösen a Corydorasok,és az általam esetleg elérhető L-es harcsák teszik ki valószínűleg további érdeklődésem fő vonulatát.Köszönöm az eddigi segítségedet itt is,és kívánom hogy még beláthatatlan ideig ekkora hévvel légy közöttünk bármely honlapon,bármely témában!
Tisztelettel:Gábor

Több
5 éve 8 hónapja #737 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Van itt még egy kis Corydoras összefoglaló:

http://ospage2000.ic.cz/corydoras.htm

Google Chrome böngésző megfelelő beállítása mellett viszonylag tűrhető a fordítás.

Több
5 éve 8 hónapja #738 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Gábor, az 50. számú bejegyzésemben Ian Fuller, Hans-Georg Evers határozóját ajánlottam neked. Lehet, hogy akkor elsiklottál fölötte vagy lehet, hogy az inspirált megtekinteni a weblapját? A weblap is jó, de véleményem szerint a könyv sokkal több információt tartalmazhat, bár én nem lapoztam még. Abból indulok ki, hogy ha mindent kitenne a szerző a weblapjára, akkor gyakorlatilag eladhatatlan lenne a könyve. Akkora cory rajongónak mint Te vagy, szükséges birtokolnia azt a könyvet, hiszen nemcsak kedveled ezeket a halakat, de fontos számodra a pontos tudományos meghatározásuk is. Érdemes még a fajleírásokkal kapcsolatos tudományos publikációkat is nyomon követni, mivel előfordul, hogy némely halfaj tekintetében revideálják a korábbi téziseket és átsorolják őket vagy csak kiegészítik a korábbi publikációt. A kizárólag fotók alapján történő beazonosítás, egyes fajok tekintetében nehézkes vagy nem is lehetséges. Meg aztán a fotográfus tehetségétől is nagyban függ a dolog.

Több
5 éve 8 hónapja #739 Írta: halőrxxl
Ó jajj nekem..most egy pillantást vetettem az én Aqualog katalógusomra,és-bár eddig is tudtam hogy nem mai gyerek-benne megpillantottam az S19120 számú C.latus-t.
Köze nincs a neten eddig csodált képekhez,és így már értem hogyan keverhettem be a nanus-napoensis-elegans csapatba..végem:(
Vagy nyomok egy "format"-ot az eddigi tudásomra,vagy kiegyezek az egyszerű ténnyel:változik minden,a halnevek is forgandók.Azonban van egy új elnevezés ötletem az eddig tárgyalt összes corydorasra:Nevezzük őket egyszerűen SZÉP-nek;):D

Több
5 éve 8 hónapja #740 Írta: halőrxxl
Azért egy mai "találmányom"..azaz épen most találtam:http://www.ianfuller.com/index.html
Na ezt nézegesd!:)

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.315 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések