Corydorasok

Több
11 éve 7 hónapja #581 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Gábor: igen, őt Pasától hoztam, ez az őáltala tenyésztett vérvonal egy példánya. Elvileg belőlük is 6, a tieidből is 6 van, bár emlékeim szerint talán a tiédből egy elpusztult.

Ezek szerint volt egy banális hibám, egybeeresztettem a két állományt nem is oly régen. Pedig nagyon sokáig szigorúan elválasztva tartottam őket, de már sok-sok megfigyelés után ugyanolyannak találtam őket...
Na mind1, ezeket tenyészteni nem fogom, jó lenne megakadályozni a keverékek kijutását...

Branco: talán még emlékszel, áprilisban többek közt a duplicareusaim miatt sem hoztam az adolfoi corykból Tőled, mivel akkor egybe tudtam volna csak tenni őket.

Megértem ha nem tudsz sietni a képösszeállítással Gábor, de épp azért lenne jó mihamarább, mert most eléggé benne vagyunk a sűrűjében, és még frissiben láthatnánk!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #582 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Hi Branco!:)
Ez csúcs...a kezdeményezéssel kapcsolatosan:hozzád hasonló elhivatottságú kollégákra gondoltam.Nem udvarolni akarok,de a téma komolyságára való tekintettel tényleg rendkívüli módon elszánt emberekkel meg lehetne valósítani-akár országhatárokat is átlépve.A magam részéről nagyon szivesen csatlakoznék egy csapathoz..mint mondtam is:igényelném a pontos fajmeghatározással rendelkező cory "bankot"!Ha Mac hugom visszatér,én rendkívül merész lépésre szánom el magam...ő anyanyelvi szinten vágja az angolt,és azt hiszem máris valaki olyannal szeretném ha kapcsolatba lépnénk aki keni-feni a témát-és rengeteg helyen találni rá való hivatkozást netszerte!Mit szólsz Zsolt....belevágjunk?:)
Halaiddal kapcsolatosan:a szépség relatív..szerintem ha én nézném a te halaidat pontosan így éreznék a sajátjaimmal kapcsolatosan mint te az enyémekkel..mivel egészen ivadékkoruktól ismerőseim,a sajátjaimat néha banálisan közönségesnek tartom-ez az igazság.Meg aztán:ugyan már..a megvilágítás is sokat dob a halon,lehet hogy csak szerencsésebb szögből fotóztam.Sajnálom hogy mikor a mesternél jártál nem kértél tőle az én halaimból...de azt hiszem nem késő még!
Nem pontosan értelek a vadon fogott halakra tett megjegyzéssel kapcsolatosan..arra gondolsz hogy beállíthatják őket annak,aztán tenyésztettek?Ha igen,akkor nálam bukott a mutatvány...ha valaha akár egyetlen fajt vadon fogottként fogok tisztelni pontos fajként semmi esetre sem engedem majd akár ugyanolyan kinézetű,de tenyészett halakkal egybe őket.Azt gondolom ebben a témában a pénz nem lehet tényező!Inkább tartanék egyetlen fajt megbízhatóként,semmint százat esetlegesen keverékként... Persze szaporítgatnék én..de a vadon fogottakat csak igen szigorú izoláltság mellett-hiszen nem kevesebbről volna szó,mint egy génbankszerű dologról.Okvetlenül tisztességesnek találom megjegyezni azt,hogy az előzőekben gyakran látogatott "másik" honlapon volt hasonló kezdeményezés az amerikai sügéreseknél-nekik innen is sok sikert kívánok szivem szerint!
Megszemlélem még a képeidet..de ha szeretnéd,és időd engedi akár mailben is átküldhetnél pár fotót:)!Önző módon azt kívánom,hogy a vendéglátós szezonnak legyen már vége..így talán több időd lesz!;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #583 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Sziasztok!
A saját halaimmal kapcsolatban néhány gondolat:
-a legelső csapatom bizonytalan helyről származik, nanusnak kaptam őket kb 5éve. Még megvannak ők is.
-A képeken látható halak közös szülőktől származnak, de nem egy ívásúak. Az első képen egy nőstény a másodikon hím példány látható. Már vannak közös ivadékaik(Gábor ismersz;) ).
A hímek sötétebb szabályosabb mintázatúak a nőstényeknél.
-jelentős különbséget látok a Ti halaitoktól, hogy a saját példányaimnak nincs vagy alig van mintázata az úszóin. Sőt belátom az én halaim a legkevésbé mutatósak.

Gábor! Tetszik a kezdeményezésed. A nanus legyen nanus, az adolfoit se ikráztassák egybe a duplival:angry: Bár szerintem a vadon fogottaknál is a fekete néha fehér.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #584 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Ok Márk..nem igérem gyorsban,de lesz ilyen!:)
Egy ártatlan kérdésem azonban lenne a képeddel kapcsolatban:ez nanus??Egy szép lány nápót látok amint a fiúkra vár,hiszen csodásan kikerekedett!:)
De:ha te nanusként kaptad,akkor a származási hely okán teljes mellszélességgel azt állítom:igen az!:)
Lehet hogy már nagyon "benanusoztam" a szememet..kicsit pihiztetem is.;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #585 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Készültek fotók, igyekszem mihamarabb feltölteni. És képzeld, láttam ma a foltot ;-)
Elég erős mintája vol ma néhánynak. De akkor nézd meg légyszíves az albumomban azt a fotót. Az előző gépem sajnos elromlott, azon volt a fénykép, le van mentve CD-re, de azt még elő kell túrnom és a 77 CD közül kitalálnom, melyiken is lehet ez a fotó. Úgyhogy talán perpillanat egyszerűbb lenne az albumomban megnézned, ha nem gond. Ott a Pasa által tenyésztett nanus van.

Amennyiben ők a nápók, akkor szerinted melyik lesz a nanus? Úgy látom, én valahogy megtorpantam a meghatározásukban, szerintem Te sokkal jobban állsz az ügyben. Úgyhogy amennyiben nem gond, nagyon örülnék, ha netes fotók alapján egy wordben vagy akárhogy, akár itt egy pici, röpke képösszeállítást csinálnál, egy-egy korrekt fotóval a nanusról és nápóról.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #586 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Márk én nagyon hálás vagyok ezért a linkért..."egzotikus" nyelven van,és számomra igen kedves témákat érint!
Ha figyelmesen elolvasod post-omat,én is említem a halvány foltot az első képnél...sőt ha saját linkeden megnézed a nanus nagyított képét,ott is felfedezheted hogy a hátúszó sugarainak végén bizony ha nagyon halványan is,de kivehető némi feketeség.Ez nanus sajátosság-bár tudjuk már hogy halainkat a legkisebb stressz is pillanatokon belül elszínteleníti..szóval okosak nem lehetünk,mert nem tudjuk milyen fényviszonyok mellett,milyen expozícióval,és milyen "lelki állapotú" halat fotóztak:(. Viszont megvallom hogy a nettaigyo-n sokkal több kép közül lehet nanusokat nézegetni,hát még az általad is ismert többi-galériával rendelkező-honlapon!Igazából nem is ragaszkodom én a nanus meghatározáshoz....csupán azt gondolom,hogy ő nem napoensis.Mivel sejtem hogy Branco tenyészteni is fogja őket,én a kétséges hal elválasztását javasolnám.
Tovább kell lépnem a napoensisekkel kapcsolatos témában saját véleményem hangoztatásában,hiszen minél többet olvas az ember annál jobban képes belekavarodni...csupán reménykedem abban,hogy az átlagos szintű tudásom mellett a hatalmas szerencsémnek is köszönhetem ha sikerült beletrafálnom,és ők tényleg napoensisek!A valóságban már megborsódzik a hátam ha arra gondolok hogy egy elegans csoportbéli halat egyáltalán azonosítottam-legalább saját magamban!:D Nem nevetséges egyébként...bárhol olvasgatok,szinte mindenhol megjegyzik hogy mennyire hasonló halakról van szó,és hogy milyen nehéz a megbízható meghatározásuk.egyértelmű hogy mi csak a külső ismertető jegyek szerint tudjuk őket meghatározni...viszont a te linkeden van egy oltári jó mondat,ami kissé szabadon így is fordítható:..."a faj pontos beazonosításában nagy segítség lehet a származási ország,és a folyó ismerete".Milyen igaz!
Sajnálatomra a már citált honlap leírása nem tesz említést arról,hogy bizony a Corydoras napoensisnél markánsan megfigyelhető a szexuális dikromatizmus is..és ez pontosan jellemző a nápóinkra!:)Még egy lehetséges dolog ami miatt esetleg laikus akvarista a lányokat-fiúkat külön fajnak vélhetné,ugye?:)
Nos..mégis azt gondolom hogy addig amíg nem vadon fogott halakkal foglalkozunk,sosem lehetünk totálisan biztosak abban,hogy tiszta fajokat gondozunk-esetleg szaporítgatunk.A legnagyobb elővigyázat mellett is kerülhet be azonos csoportba tartozó másik faj...aztán az utódok ki tudja mikor de örökíthetik máris tovább a kevert génállományt.Egyáltalán nem szerepelni akarok most-de a magam részéről ragaszkodnék a természet által kreált fajokhoz!E témában addig is elmennék,hogy szakavatott kollégákkal karöltve résztvegyek egy Corydorasokkal-Brochisokkal foglalkozó teamben.Célul tűznénk ki a tiszta fajok megtartását,és a biotópjuknak minél jobban megfelelő tartást...Kezdetnek csakis vadon fogott példányokat tartok megfelelőnek,semmiféle tenyésztésből származó halat sajnos nem.Hogy miért azt fentebb már írtam...A befogott halakat szakmailag elismert szakemberek azonosítása után tiszta fajként tarthatnánk,és a későbbiekben referenciaként szolgálhatnának a hasonló kérdések felmerülésekor.Természetesen nem kell itt valami nagy "vaszizdaszra"gondolni,hiszen egyetlen 100 literes medencében is lehet tartani akár több fajt is...de akkor a közös medencében tartott halaktól az ottani ikrákból származó halakat meg kell semmisíteni!Marad az egyfajos medencék sora ha jó eredményt szeretnénk...vagy a rendkívül megbízható kollégákkal való közreműködés.A témában még rengeteg gondolatom van-de itt csak ízelítőt volt merszem leírni....:)
T.:Gábor
Ui.:kedves kollégák!Bármelyikőtöket örömmel olvasnám e rovatban..még az sem kell hogy legyen páncélosod-hiszen képek alapján beszélgethetünk a fajhatározással kapcsolatos témában.:)Mint talán már írtam:szenvedélyesen szeretem e családba tartozó halakat-esküszöm hogy ha nem személyeskedve történik a vita,igen élvezném!:)Előre is köszönöm..úgy érzem nem "dolgozom" hiába-egyszer igen nagy örömmel fogjuk tapasztalni,hogy rendkívül jó közösen hobbizni,fórumozni!:)Gyertek..legyetek ebben is partnerek!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #587 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Mark engem meggyőztek a képek és azt kell mondanom hogy napoensiseim vannak. B)

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #588 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
www.israquarium.co.il/ru/Fish/Corydoras/CorydorasABC2.html#G

Itt a nanus és a nápók fotói szerintem eléggé korrektek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #589 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Netes források alapján méretükben nincs különbség kifejlett korban, ami jelentős lenne. Próbálkoztam ma fotózni, nemsokára talán tudok feltenni, de a minőségük nem túl jó. Addig is van az albumomban egy cory fotó, ez a Pasa féle nanus.

Gábor: Ha megfigyeled Branco első fotóját, a hátúszón van némi színezettség, ami akár a hal pillanatnyi kedvétől, stresszhatásoktól változhat... A mintázatuk szerintem szinte ugyanaz, nem gondolnám, hogy nála két faj van.

Én teljes mértékben elfogadom, ha ők a napoensisek, de akkor melyik a nanus? Az elegans kérdése tisztázottnak tűnik, nála azért másabb a minta. Branco halai amúgy tényleg érdekesek, "elütnek a mi formánktól", de persze ez nem negatív kritika, gyönyörű példányok.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #590 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Giga respect mindkettőtöknek!
Természetesen számomra is nagy öröm hogy végre nyugodt vizeken minden apróságot megbeszélhetünk fővesztés terhe nélkül.A corydorasok iránti érzéseim arra sarkalnak hogy időm nagy részét nekik szenteljem..de az időm mindig kevés!:(Corytudósokat nem is fogunk megszégyeníteni tudásunkkal e topicban,de amit gondolunk azt megbeszéljük...Anno te segítettél volna nekem,én ezt nem feledem-még most is köszönöm!:)A kérdéseidet,vagy a fajmeghatározás témába tartozó dolgokat mi együtt megkíséreljük megoldani...már most melegséget érzek annak gondolatára hogy idővel micsoda szakmaiság lehet itt.Mindannyian tanulni fogunk.....
Nos nézzük is a te képeidet az enyémeket,és Tomiét is.Mint már írtam az én halaim Feritől vannak...Tamás halai pedig a mester közvetítésével tőlem.Mivel földrajzilag igen szétszórtan élünk az országban,az ő segítségével oldottuk meg az "átszállást"...köszönet a lehetőségért!
Tamás halait nem kívánnám határozgatni a fentebb írtak miatt:D..Márknak pedig külön köszönet a segítségért:a chaten a kérésem utáni pár percen belül már gépelte az ő postját!
Mivel tudásunk nagy része a netről származik,így gondolom közös is...de találhatunk egymásnak ellentmondó infókat,esetleg kiegészítő dolgokat.Fontos hogy közösen hitelesnek tekintett oldalakat böngésszünk-ezért ide teszek egy linklistát amit azt hiszem mindannyian ismerünk-elfogadunk.
A "nettaigyo"..ezt anno a mester is ajánlotta nekem:
www.nettaigyo.com/corydoras/encyc/index-e.html
Aztán itt van amit te voltál szives a figyelmembe ajánlani:
zierfischzucht-mack.de/
Végezetül az az oldal amit pedig én szeretek használni:
www.ianfuller.com/index.html
Nyilván vannak még mások is..ezek ajánlását is örömmel fogadnám:)
Essünk neki akkor..mikor anno próbálkoztam a meghatározással azonnal felfigyeltem a jellegzetes foltot viselő hátúszóra...a foltra a homlokon..a fehéres torokra,és a jellegzetesen változékony mintázatra a leírásokban.Igaz azonban hogy az összes halunk különböző fényviszonyok mellett klf erősségű mintázatot mutat,és a foltok el is halványulhatnak számos ok miatt.Az én első képemen is ez figyelhető meg a legelől lévő "anyahalnál"...e faj borzalmasan bizalmatlan-a legkisebb mozgásra,a fényképező közelítésére azonnali menekülés a válasz..talán ez magyarázza a többünknél felbukkanó fotózási nehézségeket is.Isten ment a halakat ijesztgetéssel,ne adj isten a búvóhelyekről való kizavarással gép elé parancsolni..na ekkor csupa használhatatlan képet kapunk:(!A nőstény törzsén lévő mintázat még élénk ahogy látjátok,de a hátúszón már igen elhalványodott a folt...de van,ezt tanúsíthatom!:)
A kis képemen -mint említem is előbb-egy srác pózol..de erősen rá kellett szerkesztenem ,mert egy távoli sarokban bújt!:)Rajta jobban kivehetőek a faji bélyegek,ahogy Márk is igen jól sorolta őket!Egyébként saját megfigyelésem szerint a lányok sokkalta bújósabbak-és ezt az én szerényke medencéimben elérhető lehetőségek miatt ki is használják.Csupán íváskor látom mind a 12 példányomat,ekkor viszont lehet hogy a medencébe bele is nyúlhatnék...akkor is folytatják a révületben.:)
Nos miután olvasgattam utánuk,én egyértelműen arra jutottam,hogy nekem napoensiseim vannak...rendkívül kis esélyt látok arra,hogy mind a nagyságuk-ivadékkori növekedési erényük tekintetében is rövid távon találhatnék a felmenőik között más rokon fajt.A növendékeken jól nyomon követhető a mintázat differenciálódása,és idősebb korukban sem láttam közöttük erősen eltérő egyedet.Viszont több szem többet lát..:)!
Ami a te képeidet illeti Branco az elsőnél azonnal ki is zárnám a napoensis gyanúját!Bár haloványan látható a hátúszón egy kis foltocska körvonala,de a mintázottság szerintem más fajt takar.A hal testének körvonalai is másabbak,az úszók elhelyezkedése is talán kissé eltérő.Viszont rokon faj nagy valószínűséggel..de ne óvatoskodjak már annyira,igazatok van!Baráti társaságban nem gáz a tévedés,majd helyesbítenek a többiek-mint anno mikor egy P.compta-t azonnal "lecoryztam" egy más oldalon..:D!
Visszatérve első képedre:szerintem az nanus...a második képen viszont már napoensis gyanús halak láthatóak-csupán a farokúszó mintázata atipikus véleményem szerint.
Egyenlőre ennyi..aztán találgassunk még:)!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #591 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Gábor! Természetesen beszállok, eddig is figyeltem a fórum minden rezdülését, és mondhatom nagyon tetszik. Amúgy nem vagyok egy nagy Corytudós csak imádom őket akárcsak Ti. Nálam is van még néhány kérdés készüljetek fel!

Üdv: Zsolt

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #592 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Egyvalamit előbb elfelejtettem, nemrég említettem trilineatusok, juliik kérdését. Találtam fotókat egy olyan trilineatus-változatról, aminek pettyes a feje, hasonlóan a julii-hoz, kevés különbséggel, de pár helyen a hullámos minták látszanak, így az én példányaimon is, amik kérdésesek voltak. Úgy tűnik, az ő fajhatározásuk "kipipálva"!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #593 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Megpróbálom majd lefotózni az én példányaimat is, ha sikerül.

Edigg úgy láttam, nanusaim vannak, 12 db van összesen fele-fele arányban Pasától és Gábortól. Nagy különbséget nem láttam, mivel azt tudom, hogy Pasától nanusokat kaptam, Gábortól elvileg nápókat, ezért voltam kissé meglepve. A csekély különbségek végett úgy gondoltam mind nanus.
Többek közt a fekete rácsmintájuk gyenge, aranyos fejfolt nincs, a hátúszójukon fekete folt hiányzik, és elnézve itt pár képet az összes úszó teljesen tiszta, apró fekete foltok nincsenek.

A "nettaigyo" oldalt eléggé korrektnek tartom coryk fajhatározásához. DE az előbbi bélyegeket nézve most konkrétan nem találom egyértelműnek. A nanusoknál az úszók folttalansága okés, és a gyengébb minta is, viszont ott a nápóknál van ilyen is-olyan is...
Gábor fotóján a coryk többségének mintája elég markáns ahhoz, hogy nápónak tituláljuk őket. Szotyika képein lévő halakat én hamarabb gondolnám nanusnak, de van benne némi "nápóság". A sajátjaim inkább nanusok szerintem. Branco halai már érdekesebbek. Mintában, alkatban is egy picit másabbak. Talán nápók, nem tudom igazán.
Ezek az én meglátásaim, csakhogy egy helyről származó halakról van szó, amikben két fajt látunk. Talán úgy összességében sem tiszták még a megkülönböztetésük bélyegei. Én még afelé is hajlok, hogy akármikori őseikben egybe lettek ívatva, így lehet, nem is tiszta a faj... Ahogy az akár a malabári dánióknál, akár a mostani szumis helyzetnél is könnyedén elképzelhető lehet.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #594 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Hi Branco..örömmel olvaslak itt!:)
Nos..mit szólnál ahhoz,ha megvárnánk a halhatározásban járatosnak tekintett Márk barátunkat?
Amit én javaslok azonban:ne kópéskodjál,mert legalább annyi ismereted van a témában mint itt sokunknak összesítve!;)
Szerinted milyen halaid vannak..és nekem milyenek láthatók a képeimen?Semmi gáz ha mellélövünk,hobbisták vagyunk vagy mifene..
Szeretném ha beszállnál a beszélgetésbe..lenne még pár halam melyekről később képek alapján szeretnék beszélgetni veletek.Vannak eltévedt meghatározású halak is,és érdekes változat is..szükségem lenne számomra komolyabb coryfanként ismert kollégák segítségére.Beszállsz?:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #595 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Sziasztok!

Íme az én halaim:







nanus vagy napoensis? Nagyon hasonlít a Gábor féle halakhoz. Pasánál volt szerencsém élőben is látni őket (nagyon szépek). Az én halaim szülei egy bizonytalan helyről származnak, egy veszprémi tenyésztő közvetítésével még 2007-ben kerültek hozzám. Az ő mintázatuk nem volt ennyire szabályos, de észrevettem, hogy az utódaik között vannak bizony igen szép szabályos mintázatú egyedek. nos ezeket tartottam meg magamnak.
Kiváncsi vagyok véleményetekre.

Üdv: Zsolt
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #596 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Gáborom én elneveztem a T alakot, Tomi alakzatnak :laugh: imádom a corykat, és nem rég beszéltem Phil-el a Soproni vendéglátonkal és ő is rákatant a corykra :cheer:

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #597 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
De szép pandák..:)
Ügyes vagy Tamás!

Egy adalék a te napoensiseidhez,csak hogy értékes infót is tartalmazzon a hozzászólásaim némelyike:jól tudjuk hogy nagyon fontos adat a coryknál az ivarérettség elérésének időpontja,ráadásul ritkán találni pontos infót erről.
Nos,van szerencsém tudatni,hogy a te nápóid nemsokára ünneplik első szülinapjukat..szeptember 6.-án pattantak fel az ikraburkok,és aztán nevelte őket egy lelkes hobbista.Tehát elmondhatjuk hogy ez a faj már egy éves kora előtt képes elérni az ivarérettséget!Bár fejlődésük néha vontatottnak tűnik-különösen igaz ez a 3-5 hónapos kor közötti intervallumra-mégis megfelelően fejlődnek...igaz mivel nem tartoznak a legnagyobb Corydorasok közé már teljes méretük elérése előtt is ívhatnak-mint megannyi más faj is.Ezt a fajt anno banánféreggel indítottam,ám menüjükben nagy mennyiségű sórák,Walter,grindál,tubi....stb élő eleség helyet kapott!Elfogadták persze a száraz eleségeket is,még a legigénytelenebb hazai termékre is vetődtek-márka nélkül említeném ;)
Kívánok ezúton is sikereket,és örömet neked hozzájuk..a te vizedben csúcsformába lendülhet az összes családtagjuk!:)
T.:Gábor
Last edit: 11 éve 7 hónapja by halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #598 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Na én nem tudom mi van 3 napja a coryaimmal de mindegyik ugy tolja magábol az ikrákat mintha a világ végére készülnének és a fajfentartás a legfőbb szempontjuk :laugh:


Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #599 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Ok..azt hiszem én már rendbe tettem a dolgot magamban ismét.:)Szeretném ha a "nanus" pártiak elmondanák szerintük miért lehetne az,mert igazság szerint erősen befolyásolt vagyok:már bekönyveltem őket magamban nápónak...Tényleg érdekelne milyen bélyegeket figyeltek akkor ha egy fajt azonosítani szeretnétek!Egyáltalán nem komoly az előbbi post-om,hiszen látjátok ugye az emo-kat;)?
Rendkívül hálás lennék ha közösen megállapíthatnánk hogy mik úsznak nálam..illetve mivel ők számomra családtagok,így inkább módosítanék:KIK úsznak nálam?
Estefelé jövök ismét...Ian-el megtámogatva,más faj ívásánál tett utalással...érdekes,tanulságos:).Lám-lám..amilyen kis halacska olyan érdeklődésre tarthat igényt.Nálam kiérdemelte az "igazi egér" titulust!:woohoo: :woohoo:
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #600 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Ellentmondok neked Péter..de nem akaródzana megmondanom miben!;()
Végül is a sok éves rutin,meg a határtalan nagy tudásom-:D-meghozta gyümölcsét...Íme:


Aztán egy erősen nagyított kép egy srácról..egyszerűen makróval esélyem nincs megközelíteni őket!:)


Előbb várok a válaszokra...aztán jövök a nagy bottal,ha nem tudnánk megegyezni!:D
Nem egyszerű...
T.:Gábor
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.312 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés